999 rezultate për

mitrovices

Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut mbahen më 29 nëntor Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komun
Kërcënohet me jetë kreu i Komunës së Mitrovicës Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me jetë. Afër shtëpisë së tij ka policë, ndërkohë që ras
Gjendet i pajetë i riu gjerman në hotelin e qytetit shqiptar, dyshimet e para Thomas Kortendiek, një 39-vjeçar gjerman, është gjetur sot i vdekur në oborrin e një hoteli në Mitrovicë. Ende nuk dihen
Dy të infektuar me COVID-19 në Veri të Kosovës, testet i bëjnë në Serbi Testet që kanë mbërritur nga Instituti “Torllak” në Serbi kanë rezultuar pozitiv për një person nga Mitrovica e Veriut d
Lëkundje të forta toke në Kosovë, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Disa dridhje toke janë ndjerë para pak çastesh në veri të Kosovës duke u ndjerë të forta edhe në Prishtinë. Nga të dh
Digjet një shtyllë elektrike, gjysma e Mitrovicës në terr Një shtyllë elektrike në qendër të qytetit është djegur, duke lënë në terr një pjesë të Mitrovicës. Zjarrfikësit kanë
Gjendet i pajetë një person në veri të Mitrovicës Një person me inicialet V. M. rreth 50-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në veri të Mitrovicës. Lajmin pë
Me flamur të Serbisë tentoi të provokojë shqiptarët në jug të Mitrovicës Një ngjarje jo e zakontë është shënuar sot rreth orës 14:00 tek ura e Ibrit në Mitrovicë. Një grua rreth-35 vjeç, e m
Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës, kapen 2 persona, në kërkim një tjetër Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani ka konfirmuar për Indeksonline se ka përfunduar aksioni në veri në Mitrovicës. Në
Dy vite nga vdekja e ish kryeministrit Bajram Rexhepi Në prill të 2017, ish-kryeministri u shtrua në QKUK për shkak të një sulmi shëndetësor në organet vitale, ndërsa më pas
E moshuara gjendet e vdekur në pus, dyshohet se ngjarja është e qëllimshme Një 62-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e rënies në pus në fshatin Kqiq të Mitrovicës. Këtë e kanë konfirmuar nga Po
Serbia vazhdon të ndërtojë shtëpi në lagjet e Mitrovicës së Veriut Serbët kanë vazhduar të ndërtojnë shtëpi në lagjet shqiptare në veri të Mitrovicës me gjithë kundërshtimin e shqiptarëve
Unikatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin (FOTO LAJM) Unikkatil u është u kundërpërgjigjur sebërve. Sonte ai do të performojë në qytetin e Mitrovicës. Para pak minutash ai
Mbyllen Universitetet e Mitrovicës, Pejës dhe Prizrenit Universiteti i Mitrovicës, Pejës dhe Prizrenit nuk do të mund të pranojnë më studentë. Gjithë kjo për faktin se Këshilli
Zbulohet dokumenti ku kërkohet nga serbët të mos blejnë ushqime nga shqiptarët (FOTO LAJM) Tashmë që plani i Serbisë për një “katastrofë humanitare” në veri të Kosovës u zbulua ditë më parë, kunëpër dyqanet e ve
Policia reagon pas rrahjes në mes të Mitrovicës (VIDEO) Një përleshje fizike ka ndodhur në sheshin e Mitrovicës, në të cilën janë përfshirë disa të rinj. Siç shihet në video
Asambleisti i Kadri Veselit dështon ta shpallë qytetar nderi Halil Kastratin Asamblistit të Kuvendit Komunal të Mitrovicës, Remzi Rrahmani, nga radhët e PDK’së, i ka dështuar sot propozimi i tij d
Serbët e veriut dalin në protestë Lista Srpska ka thirrur protestë nesër në Sheshin kryesor të Mitrovicës Veriore pas aksionit të Inspektoratit Policor të
Alarmohen banorët, sirena emergjente në Veri të Mitrovicës (VIDEO) Në mëngjesin e sotëm në Veri të Mitrovicës janë dëgjuar sirena të alarmit emergjent. Klankosova ka siguruar videon dh