999 rezultate për

mitri

Familjarët e Landi Muharremit: Rama, përgjegjës për atentatin në Shkozet Akuza të rënda kanë hedhur mbi Kryeministrin Rama, disa familjarë të Landi Muharremit, i cili ka ndryshuar identitetin n
Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM) Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që
EMRI/ Një tjetër rrjedhje tek PD-ja, kjo kandidate kërkon mandatin (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje nga radhët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për kandidaten Fatjona Dhimitri e cila ishte në listat e P
Rama në krye të ceremonisë së Erdogan, takohet edhe me kryeministrin rus Që në castin e parë kur dolën rezultat e votimeve në Turqi, Kryeministri Rama ishte ndër të parët që uroi Erdoganin për
Donin të vrisnin Zijadin Selën, 81.5 vite burg për 7 huliganët maqedonas Gjykata Penale e Shkupit dënoi sot me gjithsej 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin
Autori i masakrës në Teksas përndiqej nga shokët dhe trajneri Dimitrios Pagourtzis, 17 vjeç, nxënësi i arrestuar për tragjedinë e shkaktuar në gjimnazin teksan, tallej nga shokët e k
Gjobitet gruaja e kryetarit të Kumanovës, nuk ka tolerancë për parkim të gabuar (VIDEO) Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, në një deklaratë për TV21 njoftoi se edhe gruaja e tij është dënua
Greqia i vendos kusht të sajin Maqedonisë për hapjen e negociatave Parakushtë për zgjidhjen e çështjes së emrit është që ish Republika Jugosllave e Maqedonisë të pranojë detyrimin për të
Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ndo
Serbët kërkojnë ngritjen e monumentit të Slobodan Milosheviçit Grupi i qytetarëve serbë “Liria” kanë paraqitur nismën e tyre për ngritjen e një monumenti për ish presidentit serb Slob
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Giannakopoulos: Greqia nuk po ushtron trysni për çështjen e emrit të Maqedonisë Një lidhje me cështjen e emrit të Maqedonisë zëdhënësi i qeverisë greke, Dimitris Giannakopoulos, në një intervisë për t
Rusi, lirohet aktivisti i akuzuar për pornografi të fëmijëve Yury Dmitriyev, historian dhe aktivist rus, cili është akuzuar për pornografi të fëmijëve, për të cilën mbështetësit e t
Detaji i frikshëm në vrasjen e Ivanoviqit (VIDEO) Oliver Ivanoviç u vra sot në Mitrovicë teksa po hynte në zyrat e partisë së tij. Ai u qëllua me 4 plumba nga një autor e
Shqiptari sakrifikoi jetën për të shpëtuar alpinistin grek Një i ri shqiptar ka humbur jetën gjatë një një ngjitjeje në malin e Olimpit në Greqi. Ilia Dhimitri, 26 vjeç, ishte
Hoxha takohet me komisionerin e vizave, asgjë konkrete për liberalizim Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë qëndrimit në Strasburg, është takuar me Komisionarin e Bashkimit E
Kryetari i ri i Kumanovës: Gjëra të mira po vijnë... Kryetari i ri i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar një post ku ka theks
Paul Papadimitriou, surpriza e fundit e AllWeb Në 12 Tetor, Tirana do të jetë vendi ku marketerët më të mirë dixhital, inovatorët dhe folësit do të bashkohen për edici
BDI mbështet LSDM-në në Kumanovë BDI në zgjehjet lokale në Kumanovë do të garojë vetëm në listat për këshilltarë, ndërsa do të mbështesë kandidatin për k
Humb punën në treg sepse shau ish-kryeminisrin Një shitës në një tezgë në tregun e Probishtipit ka humbur punën dhe është rrahur, pasi ka sharë ish-kryeministrin Emil