999 rezultate për

misteret

Askush nuk mund t'i zgjidhë! 10 misteret më të errëta në histori (FOTO LAJM) Përgjatë historisë, njerëzimi ka qenë në përpjekje të vazhdueshme për të zgjidhur misteret që e rrethojnë planetin tonë.
Hapen dyert e shtëpisë më të frikshme në botë, misteret që fsheh Halloween po vjen: Nëse nuk keni ende ndonjë ide dekori për shtëpinë tuaj, frymëzohuni nga banesa legjendare e kontit Dr
Rama publikon mrekullitë dhe misteret e pasurive nënujore të Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria njihet në gjithë botën për pasuritë nënujore që ndodhen në bregdetin e saj. Në brigjet e thyer të Shqipërisë,
Misteret e aksidentit me 14 të vdekur në nëndetësen ruse Nuk dihet çfarë ka ndodhur ekzaktësisht në ujërat e thella të Arktikut, më datë 1 korrik, por është diçka që ka shtrëngu
12 misteret më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Bota ka plot çudira dhe mistere, per te cilat shkencëtarët kanë ofruar sqarime të besueshme dhe të mundshme por nuk mund
10 misteret e rruzullit tokësor që shkenca nuk i ka zbuluar ende (FOTO LAJM) Universi është plot fenomene dhe mistere të cilave shkenca ende nuk ka arritur ti japë shpjegim. Ashtu si universi edh
Ajri, uji, Hëna, misteret e Tokës që na futin në mendime (FOTO LAJM) Nga uji që mbulon pjesën më të madhe të Tokës tek hëna, këtu janë disa gjëra të çuditshme rreth planetit tonë, që shkenc
Misteret e pikturave të Leonardo da Vinçit (FOTO LAJM) Çfarë misteresh të tjera ka fshehur ky mjeshtër legjendar në veprat e tij? Mësoni më shumë në foto galeri.
Publiku e ka parë vetëm disa herë, misteret që fsheh gruaja e diktatorit Yong (FOTO LAJM) Daljet e saj në publik janë kaq të pakta saqë numërohen me gishtat e duarve. Ri Sol-ju, bashkëshortja e udhëheqësit t
Thuhet se janë më të pasurit në botë, misteret e pazgjidhura të kësaj familjeje Familja Rothschild ka qenë gjithmonë një mister – për këtë familje nuk keni mundur të dini çdo gjë, dhe ndikimi i tyre ë
5 misteret të cilat edhe shkencëtarët nuk mund t'i shpjegojnë (FOTO LAJM) Që nga kohët e lashta, ne jemi përpjekur të shpjegojmë shumë gjëra të mrekullueshme që ekzistojnë në planetin tonë.
Misteret e familjes mbretërore, çdo xhevahir ka një histori të mahnitshme (FOTO LAJM) Jeta e Familjes Mbretërore është gjithmonë plot me mistere. Dhe shpesh, bizhuteritë luajnë rolin kryesor në to. Për sh
Misteret e pashpjegueshme që i dinë vetëm dy persona në botë (FOTO LAJM) Në ditët e sotme, me shpejtësinë e internetit apo mënyrat e tjera të komunikimit, sekretet janë bërë të vështira për tu
Misteret e pashpjegueshme që i dinë vetëm dy persona në botë (FOTO LAJM) Në ditët e sotme, me shpejtësinë e internetit apo mënyrat e tjera të komunikimit, sekretet janë bërë të vështira për tu
19 maj, të gjitha misteret historike të kësaj date Sot data shënon 19 maj. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në
Misteret e familjes mbretërore, çdo xhevahir ka një histori të mahnitshme (FOTO LAJM) Jeta e Familjes Mbretërore është gjithmonë plot me mistere. Dhe shpesh, bizhuteritë luajnë rolin kryesor në to. Për sh
Nga UFO-t te fantazmat, misteret e pashpjegueshme që shokuan shqiptarët Si në cdo vend të botës, edhe në Shqipëri ka ende disa fenomene dhe mistere që akoma nuk kanë një shpjegim të arsyeshëm.
Misteret e Shtëpisë së Bardhë që vetëm presidentët i dinë Shtëpia e Bardhë është një nga ndërtesat më të famshme në botë. Ashtu si çdo ndërtesë me një histori prej disa sheku
Misteret e pashpjegueshme që tronditën shqiptarët, nga UFO-t te fantazmat Si në cdo vend të botës, edhe në Shqipëri ka ende disa fenomene dhe mistere që akoma nuk kanë një shpjegim të arsyeshëm.
Politikani italian nxjerr zbuluar Ramën, tregon misteret që mban në zyrë Kryeministri Vittorio Sgarbi njihet si kritik arti, politikan, shkrimtar dhe historian i artit italian. Disa herë anëtar Parlamen