999 rezultate për

mistere

Rama publikon mrekullitë dhe misteret e pasurive nënujore të Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria njihet në gjithë botën për pasuritë nënujore që ndodhen në bregdetin e saj. Në brigjet e thyer të Shqipërisë,
Misteret e aksidentit me 14 të vdekur në nëndetësen ruse Nuk dihet çfarë ka ndodhur ekzaktësisht në ujërat e thella të Arktikut, më datë 1 korrik, por është diçka që ka shtrëngu
12 misteret më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Bota ka plot çudira dhe mistere, per te cilat shkencëtarët kanë ofruar sqarime të besueshme dhe të mundshme por nuk mund
Katër mistere që vazhdojnë trondisin botën (FOTO LAJM) Janë katër mistere të mëdha botërore, që si duket do të mbesin të tilla përgjithmonë – sepse shkenca ka arritur të japë
10 misteret e rruzullit tokësor që shkenca nuk i ka zbuluar ende (FOTO LAJM) Universi është plot fenomene dhe mistere të cilave shkenca ende nuk ka arritur ti japë shpjegim. Ashtu si universi edh
Ajri, uji, Hëna, misteret e Tokës që na futin në mendime (FOTO LAJM) Nga uji që mbulon pjesën më të madhe të Tokës tek hëna, këtu janë disa gjëra të çuditshme rreth planetit tonë, që shkenc
Misteret e pikturave të Leonardo da Vinçit (FOTO LAJM) Çfarë misteresh të tjera ka fshehur ky mjeshtër legjendar në veprat e tij? Mësoni më shumë në foto galeri.
Historia plot mistere e Delfinit, zhduket në Greqi por adresa dhe njerëz të çuditshëm u shfaqën Delfin Musa i emigroi që herët drejt tokës helene, bashkë me vëllanë e tij Qazimin. Pasi u kapën herën e parë nga polici
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
Një personazh plot me mistere, cilat janë fjalët e fundit të Princeshë Dianës Princeshë Diana është një nga personazhet më të përfolura të Familjes Mbretërore, edhe pse nuk jeton më. Ajo lindi më
Publiku e ka parë vetëm disa herë, misteret që fsheh gruaja e diktatorit Yong (FOTO LAJM) Daljet e saj në publik janë kaq të pakta saqë numërohen me gishtat e duarve. Ri Sol-ju, bashkëshortja e udhëheqësit t
Libri plot mistere i Michelle Obama rekord shitjesh në SHBA “Becoming” i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA vetëm 15 ditë pa
Thuhet se janë më të pasurit në botë, misteret e pazgjidhura të kësaj familjeje Familja Rothschild ka qenë gjithmonë një mister – për këtë familje nuk keni mundur të dini çdo gjë, dhe ndikimi i tyre ë
Nëse jeni të fiksuar pas mistereve, këto fotografi do t’ju lënë pa gjumë Ka foto që tregojnë histori dhe fotografi që ngrenë shumë pyetje, duke ju bërë të pyesni veten se si është e mundur.
Histori të frikshme vrasjesh, këto mistere akoma nuk janë shpjeguar Gjatë Luftës civile, shumë amerikanë ishin drejtuar nga Perëndimi, larg fushëbetejave. Nëse ata kalonin nëpër Kanzas
5 misteret të cilat edhe shkencëtarët nuk mund t'i shpjegojnë (FOTO LAJM) Që nga kohët e lashta, ne jemi përpjekur të shpjegojmë shumë gjëra të mrekullueshme që ekzistojnë në planetin tonë.
Misteret e familjes mbretërore, çdo xhevahir ka një histori të mahnitshme (FOTO LAJM) Jeta e Familjes Mbretërore është gjithmonë plot me mistere. Dhe shpesh, bizhuteritë luajnë rolin kryesor në to. Për sh
Misteret e pashpjegueshme që i dinë vetëm dy persona në botë (FOTO LAJM) Në ditët e sotme, me shpejtësinë e internetit apo mënyrat e tjera të komunikimit, sekretet janë bërë të vështira për tu
Misteret e pashpjegueshme që i dinë vetëm dy persona në botë (FOTO LAJM) Në ditët e sotme, me shpejtësinë e internetit apo mënyrat e tjera të komunikimit, sekretet janë bërë të vështira për tu
19 maj, të gjitha misteret historike të kësaj date Sot data shënon 19 maj. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në