999 rezultate për

mishit

Shmangeni, kjo pjesë e mishit të pulës shkakton ciste Një paciente e cila ka kryer një operacion për heqjen e një cisti është bërë shembull që të gjitha gratë të ndalojnë të
Konsumimi i mishit të përpunuar ka lidhje me kancerin e gjirit Konsumimi i rregullt i biftekëve apo salçiçeve mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, bëjnë të ditur studiuesit.
I keni sëmurë mishrat e dhëmbëve? Mësoni arsyen Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
Si ta kuptoni nëse mishi që po hani është i freskët Sipas mjekut gastroenterolog, mishi i kuq pa dhjamë është një burim i mirë për proteina dhe energji, ndonëse ka përfitim
Si po gënjehen shqiptarët, zbulohet skandali i mishit që vjen nga Maqedonia Zbulohet rruga se si hyn në vendin tonë mishi i pakontrolluar, por me matrikullim të rremë. Fiks fare tregon mënyrën
Shkoi të punonte në kopësht, bakteri i mishit i hëngri tërë këmbën Një 43-vjeçare nga Amerika për pak ka gjetur vdekjen pasi është infektuar nga një "bakterie ha mish". Ai thuajse ka h
Si mund t'a kuptojmë se mishi që hamë është i freskët Sipas mjekut gastroenterolog, mishi i kuq pa dhjamë është një burim i mirë për proteina dhe energji, ndonëse ka përfitim
Thirrja e Kamishit kundër Hashim Thaçit duhet të reflektojë PDK-në Koment nga Ervin Shkulaku Sot deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, drenicaku Bekim Haxhiu i ka dhënë një
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
Shqiptarë por ndryshe, këta VIP-a nuk e hanë mishin Amarda Toska Ami është një nga ato personazhet shqiptare, e cila është shquar gjithnjë për linja mjaft të kuruara, pë
Pite me spinaq e mish pule Përbërësit 1 paketim petë për pite 250 gr djathë 2 decilitra ajkë 2 decilitra jogurt 300 gr spinaq 400
Pse sëmundjet e mishrave të dhëmbëve janë të rrezikshme Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
Serbia bllokon importin e mishit nga Hungaria, shkak mortaja afrikane Serbia nuk do të lejojë më importin dhe transportin nëpër territorin e saj e të gjitha dërgesave të ushqimit me origjinë
BE ndalon 20 kompani braziliane të eksportojnë mish drejt Evropës Bashkimi Evropian do të fshijë 20 kompani braziliane nga lista e bizneseve që zotërojnë të drejtën për të eksportuar mis
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko
Me vetëm 25 deputetë në sallë vazhdon debati për skandalin e mishit Pasi u kthyen nga pushimi, me gjysmë ore vonesë po vazhdon seanca në të cilën po diskutohet për skandalin e mishit të pr
Deputetja e PDK-së bën zbulimin e vitit: Në Kosovë nuk ka hyrë mish i prishur Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, iniciuese e debatit parlamentar për skandalin me mish të prishur, tha që në Kosovë
Nobelisti gjerman: Sëmureni nga kanceri sepse hani këto dy ushqime! Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo m
Konfiskohen 230 kg mish pule me afat të skaduar në Dragash 230 kilogramë mish pule me afat të skaduar janë gjetur në një mishtore në Dragash. Inspektorët e Agjencisë së Ushqimit d
Asgjësohen edhe afro 350 kg nënprodukte të mishit Nisma e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e zbatuar nga Inspektorati Komunal për rritjen e kontrollit të produ