999 rezultate për

mishit

Ka 1 arsye dhe 1 ushqim që ju shkakton kapsllëk pa e kuptuar Për shumë njerëz, është e vështirë t'i rezistojnë tundimit të një bifteku të gatuar bukur ose një hamburgeri me lëng. Pa
Këshilla për kujdesin ndaj dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve Dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëv kanë nevojë për shumë përkujdesje dhe më e rëndësishmja, një rutinë personale. Higjiena
Thertoret kthehen në pika rreziku për koronën, jepet alarmi në Austri Në Gjermani, thertoret janë kthyer javët e fundit në “pikat e nxehta të Coronas”. Por raste infektimesh në fabrikat e më
Nuk e ndërgjegjsoi as koronavirusi, Kina nis festivalin e mishit të qenve COVID-19 vazhdon të marrë mijëra jetë në të gjithë botën duke shkaktuar një ndër pandemitë më të gjata dhe më dëmtuese p
​Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjet
5 zakone të rrezikshme të njerëzve në kuzhinë Shkrirja e mishit në temperaturën e dhomës Temperaturat që konsiderohen të rrezikshme për ushqimet fillojnë nga 5 gra
Nuk dihej prejardhja, konfiskohen mbi 500 kg mish kg mish në Pejë Me datën 7 mars 2020 nga ora 09:43 në bazë të urdhëresës së gjykatës është zhvilluar plani për kontrollimin e artikujve
Konsumoni sa më pak, sipas këtij studimi mishi është i rrezikshëm për shëndetin Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar është i lidhur me një shans më të lartë të sëmundjes së zemrës dhe vdekjes, t
Gabimet e përditshme në kuzhinë, që rrezikojnë seriozisht shëndetin tonë Dërrasat për të prerë ushqime, janë aksesorë që përdorim përditë në kuzhinë: i përdorim për të prerë, përgatitur dhe ser
E kishit ditur? Arrat mund t'ju dobësojnë Arrat janë të pasura në yndyrna dhe kalori (të shëndetshme), kështu që mund të mos ju ketë shkuar në mendje se ato mund
Rritet çmimi i mishit vendas, arsyet Me datën 1 janar 2020 të gjitha fabrikat e përpunimit të mishit në vend rriten në mënyrë të unifikuar çmimet me rreth 10
Pallati i pabanueshëm, kasapi në Durrës mban hapur dyqanin e mishit Bizneni nuk pyet për rrezik e për tërmet. Durrësi dhe Thumana kanë qenë zonat më të dëmtuara nga tërmeti tragjik i
Shkencëtarët kinezë nisin garën për krijimin e 'super-derrit' Shkencëtarët kinezë garojnë të krijojnë ‘Super-derrat’ mutantë, të cilat rriten më shpejt dhe peshojnë më rëndë për të m
Reduktoni sasinë e konsumit të mishit të kuq nëse doni të arrini të 70-at “Ulja e konsumimit të mishit ka përfitime të shumta për shëndetin”! Çfarë përmban mishi që mund të rrisë rrezikun e vdek
Reduktoni sasinë e konsumit të mishit të kuq nëse doni të arrini të 70-at “Ulja e konsumimit të mishit ka përfitime të shumta për shëndetin”! Çfarë përmban mishi që mund të rrisë rrezikun e vdek
Disa mënyra për parandalimin e gjakderdhjes së mishit të dhëmbëve Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumic
Shtrenjtohet çmimi i bukës, duhanit dhe mishit Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar "Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit" (IHÇK) për muajin
Vegjetarianët kanë më shumë rrezik të kenë sulm në tru sesa mishngrënësit Vegjetarianët kanë një rrezik më të lartë të sulmit në tru sesa konsumuesit e mishit, kanë zbuluar studiuesit. Shkenc
Mishi është luks për shqiptarët, shifrat tronditëse në raport me rajonin Sipas të dhënave të Eurostat, vendi ynë ka çmimin më të lartë të mishit në rajon, por edhe se disa vende të BE-së. In
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij