999 rezultate për

mishin

Si të mbrohemi nga virozat me ushqim? Harroni mishin dhe peshkun Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodh
5 përdorime të pazakonta të lëngut të kastravecave turshi Kastravecat turshi kanë shumë përfitime. Si një ushqim i fermetuar, janë të pasur me baktere të mira që ndihmojnë në sis
Skandaloze! Si përdoren pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të dëmshme për shëndetin në spërkatj
3 produkte ushqimore që duhet t'i shmangni për të mirën e shëndetit tuaj Një problem shumë i madh për të gjithë konsumatorët shqiptarë është pa dyshim siguria e ushqimeve. Por çfarë duhet të ke
Kjo është receta e vetme e sallatës Cezar në kushte shtëpie Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta bukë të fortë (e ndenjur), e prerë
Pas festës, sa gjatë mund ta ruani gjelin e detit dhe mishin në frigorifer? Pas festës së Vitit të Ri ka shumë mundësi që ushqimet e mbetura nga festa, ende qëndrojnë në frigoriferin tuaj. Por,
Tjetër dedikim Loredanës? Mozzik hapi zemrën dhe na e bëri mishin kokërr! (VIDEO) Sapo akrepat kanë shënuar 00:00 dhe ka hyrë mesnata, reperi Mozzik ka lançuar këngën e tij më të re të tilluar “Zemra im
Fotografi që të rrëqethin mishin, çfarë ka mbetur sot në Thumanë (FOTO LAJM) Si sot, një javë më parë Thumana u zgjua nga një goditje e fortë. Me dhjetra persona mbetën nën rrënoja, e u bënë kës
Pallati shkundet nga themelet, pamje që të rrënqethin mishin nga Shëngjini (VIDEO) Që prej orës 03:50 Shqipëria është në panik total për shkak të tërmetit që goditi vendin, ku deri më tani janë shënuar e
29 vjeçare dhe nënë e tre fëmijëve, e fiton mishin përmes gjuetisë (FOTO LAJM) Kjo nënë e tre fëmijëve është akoma duke gjuajtur për të siguruar ushqim për familjen e saj edhe pse është nëntë muajshe
Nga kasap i thjeshtë në super VIP, Nusret tashmë vlen 1 miliard dollarë (FOTO LAJM) Një djalosh si shumë të tjerë punon për të mbijetuar. Ai ka zgjedhur të punojë si pjekës mishi në skarën e një restorant
Mes tyre dhe Enver Hoxha, si ushqeheshin diktatorët “Si të ushqehesh një diktator” është rezultat i një hulumtimi disavjeçar të reporterit Witold Szabłowski. Pasi pa
E kanë pasur gabim, mishi i kuq nuk shkakton kancer Nëse deri tani të gjithë shkencëtarët kanë vënë alarmin për rrezikun që sjell në organizmin tonë mishi i kuq, tashmë gjë
Përse ta porosisni, kjo është receta e vetme e sallatës Cezar në kushte shtëpie Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta bukë të fortë (e ndenjur), e prerë
Pasi vrau gruan u gjet i mbytur në det, trondit tezja e Adriatik Kukës: T'ja bëjnë mishin copa copa (VIDEO) Lajmi i vrasjes së Hazbie Kukës nga burri i saj Adriatik Kuka ka tronditur qytetin e Durrësit për mënyrën e makabre të e
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM) Ishulli i gjarpërinjve. Mjafton emrin për të të futur tmerrin, por ka disa fakte të tjera mbi këtë ishull, 33 kilometra
Meshkuj, konsumoni më pak mish, jetoni më gjatë Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më shumë gjasa që të jetojn
U dëmtua me Suedinë, rrëfehet Ekdal: Mund të shihja mishin dhe gjakun Albin Ekdal u dëmtua dje me Kombëtaren e tij ku ekipi i Suedisë barazoi 3-3 në transfertë ndaj Norvegjisë. Suedezi i
Muzika ju rrëqeth mishin? Mësoni arsyen pse ndodh Megjithatë secili nga ju ka këngën e tij më të preferuar, e që posa e dëgjon i shkakton të dridhura trupi. Kjo është
Këto 5 fotografi do t’ju ngjethin mishin (FOTO LAJM) Sigurisht që fotografitë sot, kanë ndryshuar koncept nga mënyra sesi qaseshin ato vite më parë. Fotografitë familjare