999 rezultate për

mishi

E kanë pasur gabim, mishi i kuq nuk shkakton kancer Nëse deri tani të gjithë shkencëtarët kanë vënë alarmin për rrezikun që sjell në organizmin tonë mishi i kuq, tashmë gjë
U infektua me bakterin E.Coli, ndërron jetë djali 10-vjeçar Një djalë 10 vjeç nga Franca që u helmua në vitin 2011 nga mishi i kontaminuar i supermarketeve ka ndërruar jetë. Prej v
Disa mënyra për parandalimin e gjakderdhjes së mishit të dhëmbëve Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumic
Shtrenjtohen buka, duhani dhe mishi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin
Shtrenjtohet çmimi i bukës, duhanit dhe mishit Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar "Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit" (IHÇK) për muajin
E thotë shkenca, mishi i shpendëve rrit rrezikun e kancerit Konsumimi i mishit të pulës i vë konsumatorët në një rrezik të lartë të një forme të rrallë të kancerit të gjakut. Dr
Vegjetarianët kanë më shumë rrezik të kenë sulm në tru sesa mishngrënësit Vegjetarianët kanë një rrezik më të lartë të sulmit në tru sesa konsumuesit e mishit, kanë zbuluar studiuesit. Shkenc
Ndahet nga jeta komisari i njohur i Policisë (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta ish-komisari i Policisë Elvis Kalamishi. Komisari luftoi për jetën duke iu nënshturar dhe një sërë
Përse ta porosisni, kjo është receta e vetme e sallatës Cezar në kushte shtëpie Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta bukë të fortë (e ndenjur), e prerë
Mishi është luks për shqiptarët, shifrat tronditëse në raport me rajonin Sipas të dhënave të Eurostat, vendi ynë ka çmimin më të lartë të mishit në rajon, por edhe se disa vende të BE-së. In
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Mospërdorimi i mishit ndihmon shëndetin tuaj Shumë studime kanë treguar mënyra se si dietat vegjetariane janë më të dashura me planetin: Më pak tokë e përdorur për r
Riza Durmishi pranë transferimit te gjigandët e Stambollit Mbrojtësi shqiptar Riza Durmishi është pranë largimit nga Lazio. Durmishi sezonin e fundit ka vuajtur me Lazion për s
1/3 e vdekjeve mund të parandalohen duke hequr dorë nga ky ushqim Shkencëtarët e Universitetit të Hardvard kanë gjetur se të paktën një e treta e vdekjeve të hershme mund të parandalohen
Pasi vrau gruan u gjet i mbytur në det, trondit tezja e Adriatik Kukës: T'ja bëjnë mishin copa copa (VIDEO) Lajmi i vrasjes së Hazbie Kukës nga burri i saj Adriatik Kuka ka tronditur qytetin e Durrësit për mënyrën e makabre të e
Konsumi i mishit të kuq rrit rrezikun e vdekjes së hershme Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard. Nj
Konsumimi i mishit të kuq i rritë rreziqet e vdekjes së parakohshme Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar e rritë rrezikun e vdekjes së parakohshme – paralajmërojnë ekspertët. E di
Zbulohet skandali, mishi i lopëve të sëmura shkon nëpër burgjet shqiptare Pas problematikës së hedhjes së lopëve dhe të brendshmeve të tyre në landfillin e Lushnjes, gazetarët e Fiks Fare shkuan
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM) Ishulli i gjarpërinjve. Mjafton emrin për të të futur tmerrin, por ka disa fakte të tjera mbi këtë ishull, 33 kilometra
Kaq pak sallam ju mjafton për të rritur rrezikun nga kanceri Një studim i kryer së fundmi, e përforcon teorinë sipas së cilës përdorimi i mishit të kuq, sallamit apo proshutës e rri