999 rezultate për

mireqenies

Një ministër nga Kosova flet në Beograd ikjen e kosovarëve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica në konferencën Rajonale të Ministrave të Ballkanit Perëndimor, q
Shpendi merr në koalicion Mimoza Kusarin, i jep një drejtori Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka pritur sot në takim kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, me të cilin k
Vjen një lajm i mirë për azilantët e kthyer në Kosovë Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nënshkroi sot një Marrëveshje Bashkëpunimi në mes të Ministrisë
Punësimet e paligjshme në kohën e Abrashit si ministër Kandidati i LDK-së në Prishtinë, Arban Abrashi ka premtuar se do të sjellë rregull në komunën e Prishtinës, nëse do ta m
Lajm i keq për veteranët, kategorizimi do të kthehet nga fillimi Ish-Qeveria e drejtuar nga Isa Mustafa ka dështuar të bëjë kategorizimin e veteranëve të luftës së UÇK-së, ashtu siç ish
Morën pjesë në fushatë, ministrja e PD kallëzon 4 drejtorë Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë ka përshkallëzuar masat ndaj punonjësve të administratës të cilët në kundërsht
Ministrja teknike e PD-së merr vendimin e parë, ja dokumenti që firmosi (FOTO LAJM) Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhuljeta Kërtusha e sapo ardhur në detyrë duket se ka filluar punë që ditën e
Militanti ndalon në rrugë ministren: Po si tja bëj o burrë, jam pa punë (VIDEO) Edhe pse java që po lëmë pas ka qenë e mbushur plot tension për shkak të ngërçit politik, protestës së njoftuar nga opoz
Fakte interesante që provojnë se Holanda është vendi i mirëqënies Ju paraqesim 7 fakte interesante që provojnë se çdo vend rreth botës duhet të ndjekë shembullin e Holandës. 1. Është
Klosi shkarkon diplomaten në OKB që u ankua për rrogën Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ka shkarkuar eksperten tonë pranë Misionit të Republikës së Shqi
Në "Sofali" dhe "Taukbahqes" dhurohet gjak, në shenjë nderimi për viktimat e luftë Pjesëtarët e këshillit të lagjeve "Sofali" dhe "Taukbahqe", kanë organizuar një aksion për dhurimin e gjakut. Ky aksion
Gjakova ofron 800 vende pune (VIDEO) Në Panairin “Përkrahja e Punësimit të të Rinjve” bizneset ofruan 800 vende pune në Gjakovë. Mundësinë e punësimit të
LDK: Vetëvendosje po punon në interes të armiqve të Kosovës Lidhja Demokratike e Kosovës dënon sulmin ndaj ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, anëtar i Kryesisë së LDK-së, A
Kush do të ikë nga qeveria pas Canit?! Pas lirimit të Shkëlqim Canit nga detyra e ministrit të Financave, duket se një tjetër ndryshim pritet të ndodhë në rrad
AAK: Do të vijojë bllokimi i sencave në Kuvend Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me subjektet tjera opozitare deklaron se do të vazhdojnë t'i bllokojnë seanca
Dorëhiqet drejtori i shkollës në Berat, ishte i dënuar për korrupsion Pas akuzave të bëra publike nga Partia Demokratike, ka dhënë dorëheqjendrejtori i shkollës profesionale 'Kristo Isak' në
Mustafa pret ministrin Klosi: Përkushtim për zgjerimin e bashkëpunimin me Shqipërinë Kryeministri Isa priti është takuar sot me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë të Shqipërisë, Blendi Klosin, ku u
Kosova dështon në luftën kundër varfërisë Ligjvënësit kosovarë, përmes një rezolute, në vitin 2008 kanë miratuar Deklaratën e Mijëvjeçarit të Kombeve të Bashkuara
Lajm i fundit/ Blendi Klosi emërohet Ministër i Mirëqënies Sociale Blendi Klosi është emëruar Ministër i Mirëqënies Sociale. Lajmin në fjalë e ka përcjellë përmes një postimi në rrjetin s
Veliaj dorëhiqet pas miratimit të ligjit të dosjeve Për t’iu përkushtuar garës për kryeqytetin, sot kandidati i të majtës për kryetar të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,