999 rezultate për

mirenjohur

Ndahet nga jeta regjisori i mirënjohur shqiptar (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare regjisori i njohur i filmit “Kapedani”. Fehmi Hoshafi lindi më 28 shtator t
Kinematografia shqiptare në zi, ndërron jetë aktorja e mirënjohur Aktorja e njohur shqiptare Marika Kallamata është ndarë nga jeta sot në moshën 89-vjeçare. Kallamata, e cila mban ed
Ylli brazilian i Realit ndjek në 'Instagram' Taynën dhe Kejvinën (FOTO LAJM) Futbollisti i njohur i ndjek bukuroshet në Instagram Rep-artistja e mirënjohur, Tayna dhe prezantuesja e mirënjohur shqi
Ylli Limani prezanton projektin e ri , a ka lidhje me jetën privat ?(VIDEO) Këngatri i mirënjohur Ylli Limani, njofton projektin e ri që po bën gati për këtë verë, e siç duket e paska akoma të vës
Zhytësi i mirënjohur tregon shkakun e mbytjes me shumicë në plazhe Edhe këtë verë sikurse viteve të mëparshme, plazhet shqiptare janë kthyer në vende të tragjedisë për një numër të pushue
Shqiptari këndon me serben, e puth dhe e mbulon në para (VIDEO) Një shqiptar nga Shkupi është ndër adhuruesit më të mëdhenj të Versaces dhe jo më kot vetëquhet Shenki Versace. Por ai i
Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Luan Qerimi Një lajm shumë i hidhur vjen nga bota e artit shqiptar. Aktori i mirënjohur i para viteve ’90, Luan Qerimi, është nda
Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Sulejman Dibra Aktori i mirënjohur Sulejman Dibra është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Aktori i qindra roleve ndërroi jetë nga
Bleona e pandalshme, film krah aktorit me famë botërore Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti është një nga personat më të komnetuar dhe që gjithmonë kërkon qendrën e vëmendjes.
Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur shqiptar Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare artisti i popullit Gaqo Çako. Tenori legjendar, Gaqo Çako, Artist i Popullit, është
Ndërron jetë kineasti i mirënjohur shqiptar Ka ndërruar jetë një ndër kineastët më të njohur shqiptar. Ilia Tërpini, një ndër operatorët e parë të filmave shqipt
Aksident i rëndë, humb jetën sportisti i mirënjohur shqiptar Në një aksident rrugor që ka ndodhur në Gjakovë, ku ka humbur jetën sportisti i mirënjohur i Kosovës, Gazmend Sinani.
Ndahet nga jeta gazetarja e mirënjohur Ndahet nga jeta papritur spikerja e mirënjohur e Radio Shkodra, Suzana Dibra. Kolegu i saj, Adrian Hoti thotë se "e p
Humbje e madhe! Ndërron jetë profesori i mirënjohur shqiptar Dr. Kolec Topalli është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare. Prof. Dr. Kolec Topalli ishte anëtar i Akademisë së Shke
Ndërron jetë aktorja e mirënjohur (FOTO LAJM) Aktorja austriake, Cathy Godbold, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një beteje 10 vjeçare me kancer të trurit. Cath
Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur shqiptar Këngëtari shumë i njohur shqiptar Nijaz Bytyqi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 72 vjeçare. Këtë lajm e
Si kurrë më parë, Noizy përlot 100 mijë vetë (VIDEO) Reperi i njohur Noizy është një prej më të ndjekurve nga fansat shqiptarë në rrjetet sociale. Ai shpesh ndan me ta im
Artistit të mirënjohur Mirush Kabashit i katërfishojnë pensionin social Artistit të mirënjohur Mirush Kabashin është vendosur ti rritet pensioni. Në këtë vendim thuhet se aktori përveç pens
Këngëtari i mirënjohur humb ndjenjat në koncertin live Muzikanti i njohur britanik i pop-rock-ut, Chris Rea humbi ndjenjat gjatë një koncerti live në Oksford, dje në mbrëmje,
E FUNDIT/ Ndahet nga jeta kompozitori i mirënjohur Aleksandër Lalo Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur në moshën 68 vjeçare kompozitori i njohur Aleksandër Lalo. Lajmin e hidhur e