999 rezultate për

mirembajtjen

Shqiptarët paguajnë 160 milion euro për rruget, qeveria harxhon më pak: Po të tjerat ku shkojnë? Shqiptarët paguajnë taksa direkte për rrugët gjatë një viti fiskal më shumë se sa qeveria shpenzon për mirëmbajtjen dhe
BE i jep shuplakë Ramës: Korrupsion, tarifa e rrugës shumë e lartë Qeveria shqiptare ka një zbatim një strategji për mirëmbajtjen e rrugëve 2015-2019 sipas të cilës kostoja arrin në 329 m
Qeveria miraton kontratën për ndërtimin e Rrugës së Arbrit Ditën e sotme është miratuar kontrata për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e Rrugës së Arbrit, kontratë e firmosur në 5 shkurt
Qeveria ndan edhe 153 mijë euro për komisionin e Shpejtim Bulliqit Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e buxhetit për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e
Qeveria ndan 153 mijë € për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e buxhetit për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e
27.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit publik në Kumanovë Komuna e Kumanovës do të ndajë 17.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit të qytetit, 6 milionë denarë për ndërtim
Këshilla për mirëmbajtjen e thonjve Nëse ju pëlqen që thonjtë ti keni gjithmonë në formën e tyrë më të mirë duhet të ndiqni disa nga këshillat e mëposhtme:
Mbi 31 milionë euro u shpenzuan në mirëmbajtjen e rrugëve Zyra Kombëtare e Auditimit publikoi raportin e auditimit të performancës "Menaxhimi i procesit të prokurimit për mirëmba
Qeveria i thotë "Ok" koncesionit për "Rrugën e Kombit", miratohet vendimi Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua
Rruga e Kombit, ja taksa e trefishtë që do të paguajnë qytetarët Ministria e Transportit sapo ka shpallur fituesin që do të marrë me koncesion Rrugën e Kombit, pjesë e rrjetit të rrugëv
Ahmeti: Kompetencat për mirëmbajtjen e shtatoreve t’i kalojnë komunës Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë sot homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Velani dhe tek shtatorja
Duma: Rama i jep 8.8 milionë euro mikut për mirëmbajtjen e rrjetit dixhital Në vazhdën e akuzave, sekretarja për Marrëdhënien me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma, me anë të një deklarat
Rruga e Kombit, rruga që nuk mbaron kurrë Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka bërë publik faktin se Rruga e Kombit vazhdon të kërkojë fonde dhe se kalimi me k
Sezoni turistik me standarde të reja (FOTO LAJM) Përmes fotove në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama bën me dije se ne plazh vazhdon puna për pastrimin dhe mirëm
Haxhinasto: Duhet të ofrojmë sigurinë rrugore për qytetarin Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, ishte ftuar sot në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave,
Stadiumi 525 milionësh, parking për autobusët (FOTO LAJM) Stadiumi "Mane Garrincha" u kushtoi brazilianëve 525 milionë dollarë për ta ndërtuar por e ka kryer qëllimin e tij vetëm
MK-TIKA, marrëveshje për mirëmbajtjen e monumenteve (FOTO-LAJM Ministria e Kulturës dhe Fondacioni TIKA nënshkruan sot marrëveshjen e bashkëpunimit lidhur me ndërhyrjet fizike për mir
300 mijë euro janë keqpërdorur nga ministria e Mujotës Ministria e Infrastrukturës, e cila është përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugëve nacionale dhe regjianale konstaton se k
Dy lojërat më të mira të vitit për fëmijë (VIDEO) Krijimi i një loje për fëmijë nuk është aq e lehtë sa mund të mendohet. Ajo duhet të jetë argëtuese, edukuese dhe tërheq