999 rezultate për

mirekuptimit

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Zgjatjen e tij për një Periudhë të Dytë 5-vjeçare Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) pranë ambienteve të kryeministrisë, u organizua sot ceremonia e diplomimit të pjes
MASHT-i heq dorë nga kompensimi financiar për “Loyola-n” Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, të enjten, ka njoftuar se ka anuluar pikat e memorandumit të mirëkuptimi
Mblidhen kabineti qeveritar dhe grupi i PS-së, ja çfarë po diskutohet Kryeministri edi Rama ka mbledhur bashku sot kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendit, në takimin e pë
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit, Italia jep 5 mln euro për Arsimin Profesional Italia do jetë një nga partnerët kryesorë të vendit tonë në zhvillimin e Arsimit Profesional edhe për vitin 2016. Për kë
Ambasada Britanike dhe vetëqeverisja në veri nënshkruajnë Memorandumin e Mirëkuptimit Sot, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, mori pjesë në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptim
Memorandum Mirëkuptimi për të riatdhesuarit Ministria e Punëve të Brendshme dhe Shoqata humanitare "Nëna Terezë", nënshkruajnë Memorandum të Mirëkuptimit për përkra
Sot në mesnatë nis lëvizja e lirë me Serbinë Kryesuesi i Delegacionit të Kosovës në bisedimet Kosovë-Serbi në fushën e sigurimeve, Rrahim Pacolli, ka bërë të ditur p
Fajon: Ngjarjet alarmante, keqardhje për viktimat Për situatën e krijuar në Kumanovë ka reaguar edhe Tanja Fajon. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, eurodeputetja
Majko: Partia jonë i burgoste homoseksualët Teksa flitej për të drejtat e homoseksualëve, Pandeli Majko ka deklaruar se tashmë ka ardhur koha të ndryshohet mentalit
Takohen kryetarët e Mitrovicave Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dardan Gashi, ka pritur në zyrë, në një takim të përbashkët, kr
Maqedoni-Hungari, nënshkruajnë memorandumin e mirëkuptimit Në zyrat e Ministrisë së Ekonomisë, ministri Valon Saraçini do të mirëpresë një delegacion nga Hungaria. Delegacioni hun
Lata: Do të punojmë për përmbushjen e premtimeve Ruzhdi Lata ditën e djeshme ka marrë certifikatën zyrtare për mandatin e ri për komunën e Dibrës. Po ashtu edhe për anët
UEFA paguan dëmtimin e Chiellinit Juventusi do të marrë kompensim financiar nga UEFA për mbrojtësin e saj Giorgio Chiellini. Mbrojtësi juventin u dëmtua n
Ministrat Limaj dhe Yildirim nenshkruan Memorandumin e Mirekuptimit Në kuadër të vizitës së delegacionit të lartë të Qeverisë së Republik&