999 rezultate për

mirekuptim

Ambasada Britanike dhe vetëqeverisja në veri nënshkruajnë Memorandumin e Mirëkuptimit Sot, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, mori pjesë në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptim
Memorandum Mirëkuptimi për të riatdhesuarit Ministria e Punëve të Brendshme dhe Shoqata humanitare "Nëna Terezë", nënshkruajnë Memorandum të Mirëkuptimit për përkra
Sot në mesnatë nis lëvizja e lirë me Serbinë Kryesuesi i Delegacionit të Kosovës në bisedimet Kosovë-Serbi në fushën e sigurimeve, Rrahim Pacolli, ka bërë të ditur p
Altmann: Qeveria e Maqedonisë rrezikon të shkatërrojë shtetin Eksperti për çështjet e Ballkanit, Franz-Lothar Altmann ka deklaruar për Deutche Welle se Gjermania është dëshpëruar shu
Fajon: Ngjarjet alarmante, keqardhje për viktimat Për situatën e krijuar në Kumanovë ka reaguar edhe Tanja Fajon. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, eurodeputetja
Veteranët e luftës presin në shi, Ali Ahmeti nuk ua hap dyert (FOTO LAJM) Veteranët e luftës kanë pritur për orë të tëra përpara zyrave të BDI-së dhe sërish Ali Ahmeti nuk ua ka hapur dyert.
Majko: Partia jonë i burgoste homoseksualët Teksa flitej për të drejtat e homoseksualëve, Pandeli Majko ka deklaruar se tashmë ka ardhur koha të ndryshohet mentalit
Agim Veliu: Haradinaj ka patur mirëkuptim për kërkesën e LDK-së Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se Ramush Haradinaj ka rënë dakord me kërkesën e Isa Mustafës për poz
Takohen kryetarët e Mitrovicave Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dardan Gashi, ka pritur në zyrë, në një takim të përbashkët, kr
'Greqia do BDI-në në qeveri' Greqia dëshiron që në qeveri të jetë Bashkimi Demokratik për Integrim. Kështu shkruan gazeta greke "Te Nea". Sipas s
Besimtarët e krishterë kremtojnë Pashkën Besimtarët e krishterë festojnë festën e Pashkëve. Në ambientet e Katedrales “Ngjallja e Krishtit” në kryeqytet Kryepes
Shqipëri-Kosovë, memorandum mirëkuptimi në fushën e planifikimit të territorit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, nënshkroi sot në Prishtinë me Ministrin e Mjedisit dhe Pl
"Të shmagen sharjet dhe fyerjet në fushatë" Qendra për Mirëkuptim dhe Bashkëpunim Institucional bëri thirrje që në fushatë të shmangen fyerjet dhe sharjet. QMBI ape
Toleranca dhe mirëkuptimi, vlerat e bektashinjve Toleranca dhe mirëkuptimi, janë vlerat e bektashinjve, që për Presidentin e Republikës Bujar Nishani, janë shumë të rënd
Rexhepi kërkon Sarajevës heqjen e vizave për kosovarët Deputetja boshnjake e Kuvendit të Kosovës, Emilia Rexhepi apelon te Sarajeva që t’i heqë vizat për kosovarët. Në të kund
Jahjaga: Të gjendet një zgjidhje për krizën tregtare Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, bëri thirrje që situata e krijuar së fundi mes Kosovës dhe Maqedon
Papa Françesku: Të ketë mirëkuptim mes të krishterëve dhe myslimanëve Për myslimanët ka përfuanduar muaji i Ramazanit, së bashku me të edhe agjërimi. Ndërsa myslimanët kanë festuar edhe Fite
VMRO-BDI nuk gjejnë mirëkuptim mes tyre Shpallja për zgjedhjen e tre anëtarëve gjykatësve në Gjykatën e Lartë është anuluar nga Këshilli gjyqëaor për arsye se n
Shqipëri-Norvegji, masa të rrepta nga policia Zhvillimi i ndeshjes së rëndësishme mes Shqipërisë dhe Norvegjisë në ndërkombëtarin "Qemal Stafa", këtë të premte, ora 2
Maqedoni-Hungari, nënshkruajnë memorandumin e mirëkuptimit Në zyrat e Ministrisë së Ekonomisë, ministri Valon Saraçini do të mirëpresë një delegacion nga Hungaria. Delegacioni hun