999 rezultate për

mirekuptim

PS-PD reagime të kundërta mbi raportin e OSBE, asnjë shpresë për mirëkuptim aporti përfundimtar i misionit vëzhgues të zgjedhjeve vendore të OSBE / ODIHR solli reagime të ndryshme mes forcave poli
Pompeo dhe Lavrov premtojnë sa më shumë mirëkuptim Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i tha ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov, se presidenti Donald Trump ësh
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Zgjatjen e tij për një Periudhë të Dytë 5-vjeçare Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) pranë ambienteve të kryeministrisë, u organizua sot ceremonia e diplomimit të pjes
Partizani "divorcohet" me një tjetër lojtar Pas Edgar Çanit, klubi i Partizanit ka komunikuar mbylljen e bashkëpunimit me një tjtër lojtar. Bëhet fjalë për 28 v
Reagon edhe Presidenti Meta, ka një këshillë për Ramën Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij për situatën e krijuar në Rrugën e Kombit dhe keqardhje
Dhjetra zyrtarë kosovarë do të mësojnë frengjisht Ministria e Administratës Publike, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Ambasada e Francës në Kosovë do të nënshkruajnë sot
BDI kërcënon, LSDM kërkon mirëkuptim Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi, nuk pritet të thërret seancë plenare për një javë me qëllim që ti jepet kohë part
MASHT-i heq dorë nga kompensimi financiar për “Loyola-n” Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, të enjten, ka njoftuar se ka anuluar pikat e memorandumit të mirëkuptimi
Shkëndija ndërpret me mirëkuptim kontratat me dy futbollistët Shkëndija e Tetovës ndërpret me mirëkuptim kontratat me dy futbollistë, Andurrahimin dhe Asanin, të cilët nuk po gjenin
Mblidhen kabineti qeveritar dhe grupi i PS-së, ja çfarë po diskutohet Kryeministri edi Rama ka mbledhur bashku sot kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendit, në takimin e pë
Çani kërkon mirëkuptim: Jam duke kaluar një vuajtje të madhe, duhet të ma qani hallin (VIDEO) Gazetari Arjan Çani ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” në “Tv Klan”. Gjatë emisionit ai rrëfeu se si h
Komuna e Prishtinës ka një njoftim për qytetarët Komuna e Prishtinës ka njoftuar qytetarët se për shkak të problemeve në rrjetin qeveritar, si në secilin institucion, as
CEZ/ Rama zbulon përplasjet me Çekinë: Ne fituam nga zgjidhja miqësore (VIDEO) Update-Një përplasje e fortë është krijuar mes kryeministrit Rama dhe deputetes së PD, Jorida Tabaku, teksa kjo e fundit
Gjosha: Pa konsensus dhe pa mirëkuptim mes palëve s'mund të ecim përpara Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha dhe nënkryetarja e LGI-së, Brunilda Paskali, morën pjesë në nj
Vasili: Mirëkuptimi është vlerë e shtuar në soliditetin e reformës Petrit Vasili ka deklaruar sot se debati për reformën nuk duhet ti ndajë, por ti bashkojë. Kreu i grupit parlamentar të
Merkel-gjermanëve: Duhet të keni më shumë mirëkuptim për refugjatët Kancelarja gjermane, Angela Merkel u ka bërë thirrje gjermanëve se do të ishte mirë që të takojnë personalisht dhe të nj
Abrashi kërkon mirëkuptim nga veteranët Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, njofton opinionin e gjerë dhe të gjithë veteranët luftëtarë, se në vazhdimësi
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit, Italia jep 5 mln euro për Arsimin Profesional Italia do jetë një nga partnerët kryesorë të vendit tonë në zhvillimin e Arsimit Profesional edhe për vitin 2016. Për kë
Memorandum Mirëkuptimi për Arsimin Profesional Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë dhe Universiteti POLIS nënshkruan sot Memorandumin e Mirëkuptimit, që instituc
Kush tha që mes Ramës e Berishës nuk ka mirëkuptim? (FOTO LAJM) Një situatë mjaft komike është shoqëruar sot në seancë plenare, ku batutat kanë qëne pjesë e pashmangshme. Sali Berisha