999 rezultate për

miratuar

Ministri italian i vendosur: Në 48 orë do merren masat Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza, tha të dielën se të dhënat e reja për sa i përket situatës së pandem
Përçahet opozita e re, miratohet Kodi i ri Zgjedhor Parlamenti ka miratuar me mbi 90 vota pro ndryshimet e shumë debatuara në Kodin Zgjedhor. Votimi është bërë si zakoni
Manastirliu zbulon cilat aktivitete do të vijojnë të jenë të mbyllura Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambie
Qeveria tërhiqet nga burgjet private: Nuk pati interes dhe modelet jashtë dështuan 6 vite më vonë, nga ligji i miratuar në 2014, qeveria shqiptare ka hequr dorë nga mundësia e hapjes së burgjeve private
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Miratohet vendimi për tamponit e COVID-19 tek privati por vetëm për persona të caktuar Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar sot vendimin për lejimin e kryerjes së tamponit për COVID-19 tek privati, vetëm
Vendosen masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së COVID-19 Qeveria e Kosovës ka vendosur masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit. Në mbledhjen e sotme të Qev
Një futbollist i infektuar, ja çfarë parashikon protokolli i miratuar nga Ministria e Shëndetësisë Teksa pritej që ditën e nesërme futbolli në Shqipëri të riniste pas një periudhë ndërprerje më shumë se dymujore, sot ka
Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu zbulpn datën Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Oger
KPK hap konkursin për tetë prokurorë Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka shpallur konkursin për 8 prokurorë të Shtetit, të cilët do të rekrutohen nëpër
Tërmeti i 26 nëntorit, miratohet lista e familjeve që marrin shtëpi (FOTO LAJM) Qeveria ka miratuar listën e apartamenteve për familjarët e viktimave të tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Në Fletoren
Dalin nga karantina edhe Klina, Malisheva e Vitia Qeveria e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka shfuqizuar ndalimin e hyrje-daljeve në komunat e Klinës, Malishevës
Rama paralajmëron bizneset: Kujdes nëse nuk jeni në listë! Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjitha bizneset joushqimore që të mos nxjerrin paralajmërime sikur do hapen s
Miratohet vendimi për "shtetrrethimin" dyditor: Nga nesër deri të hënën! (FOTO LAJM) Qeveria ka miratuar vendimin ku pezullon të gjitha lëvizjet nga ora 13:00 e ditës së shtunë deri në orën 05:00 të mëngje
Buxheti akoma i pamiratuar, kur është afati i fundit Buxheti për këtë vit ende nuk është miratuar, teksa pas kërkesës së ministrit të Financave dhe të Transfereve Besnik Bis
Rama flet për koronavirusin: Do e kalojmë këtë flamë së bashku (VIDEO) Kryeministri Rama risjell në fokus mënyrat se si të mbrohen qytetarët, për të mos u infektuar nga koronavirusi. Krye
Ku do të ndërtohen lagjet e reja në Tiranë për të prekurit nga tërmeti Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u diskutua për zonat e rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit që la pas shumë shkatërr
Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për paketën anti shpifje Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin e paketës “Anti-shpi
Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Franca nuk na mbështeti, si voti Bullgaria për hapjen e negociatave Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimi