999 rezultate për

miratua

Shtyhet afati i aplikimit për Garancinë Sovrane Ministria e Financave dhe Ekonomisë njofton se, ka miratuar shtyrjen e afatit për aplikime në kuadër të skemës së garanc
Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit të prokurorëve në SPAK Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokuro
Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Rregulla të reja për emigracionin, çfarë duhet të bëni nëse doni të punoni në Angli Britania e Madhe ka njoftuar rregulla të reja për emigracionin. Masat e reja do të hyjnë në fuqi duke nisur prej 1 jana
Rama i përgjigjet Bashës: Beogradi nuk e donte atë raport, por e miratuat ju! Fol Lulëzim, thuaje të vërtetën! Kryeministri Edi Rama i është përgjigjigjur në Twitter kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me raportin e Dick Marty i
Ministri italian i vendosur: Në 48 orë do merren masat Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza, tha të dielën se të dhënat e reja për sa i përket situatës së pandem
Përçahet opozita e re, miratohet Kodi i ri Zgjedhor Parlamenti ka miratuar me mbi 90 vota pro ndryshimet e shumë debatuara në Kodin Zgjedhor. Votimi është bërë si zakoni
Manastirliu zbulon cilat aktivitete do të vijojnë të jenë të mbyllura Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambie
Qeveria tërhiqet nga burgjet private: Nuk pati interes dhe modelet jashtë dështuan 6 vite më vonë, nga ligji i miratuar në 2014, qeveria shqiptare ka hequr dorë nga mundësia e hapjes së burgjeve private
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Miratohet vendimi për tamponit e COVID-19 tek privati por vetëm për persona të caktuar Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar sot vendimin për lejimin e kryerjes së tamponit për COVID-19 tek privati, vetëm
Vendosen masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së COVID-19 Qeveria e Kosovës ka vendosur masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit. Në mbledhjen e sotme të Qev
Një futbollist i infektuar, ja çfarë parashikon protokolli i miratuar nga Ministria e Shëndetësisë Teksa pritej që ditën e nesërme futbolli në Shqipëri të riniste pas një periudhë ndërprerje më shumë se dymujore, sot ka
Kurti tregon 6 vendimet e marra mbrëmë Kryeministri në detyrë Albin Kurti tregon vendimet e marra mbrëmë gjatë mbledhjes së 37-të. Kurti thotë se morën gjas
Ishte i frikësuar për djalin, kapiteni i Watford pranon të kthehet në stërvitje Deeney nuk pranoi të kthehej në stërvitje kur Premierliga nisi Projektin Rifillimi, duke shpjeguar shqetësimin kryesor t
Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu zbulpn datën Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Oger
KPK hap konkursin për tetë prokurorë Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka shpallur konkursin për 8 prokurorë të Shtetit, të cilët do të rekrutohen nëpër
U miratua ligji sot, Shqipëria bëhet vendi i tretë që njeh monedhat virtuale Në përfundim të seancës së sotme plenare Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ligjin për të njohur monedhat virtuale. Shqipë
Doris Pack reagon ashpër për teatrin: U miratua shembja, Europa të reagojë! Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack ka reaguar për vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar nga Bashkia e T
Tërmeti i 26 nëntorit, miratohet lista e familjeve që marrin shtëpi (FOTO LAJM) Qeveria ka miratuar listën e apartamenteve për familjarët e viktimave të tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Në Fletoren