999 rezultate për

miratoi

Ky shtet ndalon përdorimin e smartphone-ve, zbuloni arsyen Rusia miratoi ligjin për të mos lejuar përdorimin e smartphone-ve të cilat nuk janë të pajisura me software-n Rus. Ky
Ngrihet Komisioni për shkarkimin e Metës Me votat jo vetëm të socialistëve por edhe të deputetëve të djathtë, është vendosur ngritja e komisionit hetimor parlame
Parlamenti i Maqedonisë miraton dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të ar
Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative dhe Ligjin për ndjekjen e komunikimeve. “Ky është përcaktimi s
Njihuni me vendimet nga mbledhja e Qeverisë Qeveria në seancën e djeshme miratoi vendimin për përcaktimin e periudhës së dhënies me qira të tokës ndërtimore në Zonë
Edhe Kanionet e Osumit në rrezik, si qeveria miratoi pa zhurmë dy HEC-e Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Sh
Qeveria miratoi propozim-planin për zbatimin e reformave prioritare Qeveria e Mqedonisë ka miratuar në seancën e sotme propozim-planin 3-6-9, për zbatimin e reformave urgjente për integrim
Parlamenti Evropian me 503 vota e miratoi rezuolutën për Maqedoninë Parlamenti Evropian me 503 vota pro, 113 kundër dhe 45 abstenime e miratoi rezolutën e eurodeputetit slloven Ivo Vajgëll
BE miratoi mbi 700 mijë aplikime për azil më 2016-ën Në vitin 2016, shtetet anëtare të BE-së u dhanë mbrojtje 710 400 azilkërkuesve, më shumë se dyfishi i numrit të miratuar
Aprovohet buxheti i BE-së për 2017-n Presidenti i Parlamentit Evropian miratoi sot buxhetin e vitit 2017 të Bashkimit Evropian, që parashikon një vlerë të pë
KQZ shpall Ramën fitues në Dibër Gjatë mbledhjes së sotme, KQZ shqyrtoi dhe miratoi projektvendimin “Për shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjev
Kuvendi i Maqedonisë miratoi ribalancin e Buxhetit për 2016 Në kuadër të mbledhjes së 117-të, Kuvendi e Maqedonisë sot në një diskutim për rishikimin e ri të Buxhetit për vitin 201
Qeveria vendosi për ndryshimin e programit legjislativ Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar propozim-vendimin për ndryshimin dhe plotësimin e programit legjisl
Kuvendi Qendror i RDK-së miratoi platformën politike për zgjedhjet parlamentare (FOTO LAJM) Rilindja Demokratike Kombëtare mbajti mbledhje të rregullt të Kuvendit Qendror që u mbajt në Gostivar, ku u diskutua rre
Këshilli Bashkiak miratoi indeksimin, çmimi i biletës së urbanit 40 lekë Me 38 vota pro Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar indeksimin e çmimit të biletave dhe koncensionin e parkingut nënt
Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi buxhetin dhe paketën fiskale Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi buxhetin dhe paketën fiskale për vitin 2016. Buxheti ka kaluar vetëm me votat e s
Nuk votohen ndryshimet në ligjin për pagë minimale Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nuk e votoi sot Propozim-ligjin për ndryshimin e Ligjit për pagë minimale, i propozua
FMN miratoi 184 milionë euro kredi për Kosovën Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi 184 milionë euro kredi për Kosovën, të barasvlefshme me 250% të kuotës së Kosovës në
Berisha denoncon: Beqaj miratoi rregulloren për të kontrolluar farmacitë abuzuese Ish-kryeministri Berisha, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka akuzuar ministrin e Shëndetësisë se ka miratu
Serbët: Haradinaj organizoi sulmin në Kumanovë, Rama e miratoi Mediat dhe politikanët në Serbi po nxisin frikën e luftës. Sipas tyre, ka plane në rajon për një Shqipëri të Madhe "S