999 rezultate për

miratohet

Miratohet Ligji i kërkuar nga PSP për dëshmitarët e mbrojtur, voton pro edhe VMRO Ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve, i cili është pjesë e ligjeve reformuese është votuar sot në Kuvend, me 86 vota “Për”
Koxijas më 12 prill në Maqedoni Aleksis Ciprasit i nevojiten 180 deputetë që të miratohet marrëveshja eventuale për çështjen e emrit. Mediat greke shkru
Miratohet në parim projektligji për amnisti Komisioni për Legjislacion dhe Mandate ka miratuar në parim Projektligjin për amnistinë, me katër vota pro, një kundër d
Miratohet buxheti i komunal i Gostivarit, Taravari i pakënaqur Komuna e Gostivarit miratoi buxhetin komunal për vitin 2018. Me 31 vota “për” kaloi buxheti me vlerën prej 1 miliard e 5
​​Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi
Zaev jep lajmin e madh për shqiptarët Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë m
Në këtë kohë miratohet buxheti i Gostivarit Javën e ardhshme shpresojmë që përfundimisht do të miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit – është shprehur Kreu i Kom
Ligji për gjuhët do të miratohet, nuk do të ketë debat për amandamentet Në një intervistë dhënë emisionit 360 shkallë, kryetari i Shkupit Petre Shilegov ka folur edhe lidhur me largimin e përm
Heqja e ndihmës ekonomike, miratohet mocioni për debat me Ramën Ditën e sotme në Konferencën e Kryetarëve u miratua kërkesa e Partisë Demokratike për mocion me debat me kryeministrin E
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë
Nesër miratohet buxheti për ardhjen e Rita Orës në Kosovë Nesër në mbledhjen e Qeverisë do të miratohet buxheti për ardhjen e këngëtares së njohur, Rita Ora. Buxheti që është
BDI: Ligji për gjuhët do të rivotohet i pa ndryshuar Pas deklaratës së sekretarit të VMRO-DPMNE-së Igor Janushev, se VMRO-DPMNE dhe LSDM në kaudër të grupeve të punës që kan
Gjoba e deri në arrestime, sot miratohet ligji për vendosjen e sahateve në puse Nëse keni një pus në shtëpi, brenda 6 muajsh duhet të lidhni një kontratë me ujësjellësit për të vendosur matësat ose do
Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësi për komisionin Ad-hoc që do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për në Këshi
E FUNDIT/ Miratohet ligji për Gjuhën Shqipe në Maqedoni Me 69 vota pro Ligji për Gjuhën Shqipe u miratua sot në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë. Pa pjesmarrjen e d
Haradinaj i shkon në zyrë Shpend Ahmetit Kryeministri Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ata do të disk
Haliti: Herët a vonë demarkacioni do të miratohet Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, edhe më tutje vazhdon të këmbëngul se miratimi i Marrëveshjes për Dema
Miratohet buxheti i Komunës së Tetovës Me 16 vota pro prej gjithsej 31, këshilltarët e Komunës së Tetovës e miratuan buxhetin e komunës për vitin e ardhshëm.
Miratohet Projektligji për Prishtinën Pas shumë vitesh zvarritje Kuvendi e ka miratuar Projektligjin për Prishtinën. Deputetet e Kuvendit të Kosovës kanë fill
Miratohet projektligji për ndryshimin e Ligjit për Liritë Fetare Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lirinë fetare në Kosovë.