999 rezultate për

miratohet

Miratohen 2 ligjet e reformës në drejtësi, "opozita e re" pro Pas dy vitesh pritje janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi votat me PS-në për të bër
100 vota pro! Miratohet rezoluta kundër Metës në Kuvend Ka përfunduar seanca plenare e ditës së sotme duke votuar rezolutën për dekretin e Metës. Kuvendi i Shqipërisë ka vo
Miratohet ligj, trupat e njerëzve mund të përdoren si pleh për bimët Përveç varrosjes dhe djegies së trupit, njerëzit mund të kthehen edhe në material plehërimi për bimët. Kjo është mira
Mbi 100 organizata kërkojnë që Ligji për Diskriminim të miratohet sot Përfaqësues të organizatave, shoqatave dhe platformave qytetare sot me një protestë para Kuvendit të Maqedonisë së Veriu
Miratohet plani, Kanadaja kërkon 1 milionë punëtorë Kanadaja ka hapur dyert për të mirëpritur rreth 1 milion emigrantë në harkun kohor 2019-2022. Sikurse raportojnë medi
Me 62 vota për miratohet projektligji për Zyrtarët Publik Me 62 vota, Kuvendi i Kosovës ka votuar Projektligjin për zyrtarët publik, i cili kishte gjithsejtë 95 amendamente, rapo
Pikë kufitare e përbashkët me Greqinë, kur miratohet marrëveshja Qeveria ka vendosur që të ngrejë një pikë kontakti kufitare të përbashkët me Greqinë. Ministria e Brendshme dhe ajo e Ek
Miratohet fondi, këto familje do të marrin shtesa për fëmijët Kuvendi i Kosovës muajin e kaluar miratoi një rezolutë për ndarjen e shtesave të gjithë fëmijëve në Kosovë nga mosha 0 d
Miratohet propozimi për bashkimin e Mitrovicës Është miratuar me shumicë votash kërkesa e kryetarit të Komunës Jugore të Mitrovicës, Agim Bahtiri, për ndryshimin e Lig
Miratohet kërkesa e Gruveskit për azil? Jo zyrtarisht, Zyra hungareze për migrim ka miratuar kërkesën e ish kryeministrit Niukolla Gruevski, për azil politikë.
Miratohet vendimi, nuk ka më makina të këtij viti nga janari 2019 Qeveria ka miratuar sot vendimin për ndalimin e importit të automjeteve mbi 10 vjet nga viti i prodhimit. Sipas Vendi
Nga 1 janari s’ka më kazino e baste, miratohet ligji për "Lojërat e fatit" Ashtu siç ishte parashikuar, ligji për ndalimin e ‘Lojërave të fatit’, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të k
Miratohet raporti për Kosovën, edhe një votim duhet për liberalizimin Sot Komiteti për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian (AFET), ka votuar për Raportin e Progresit për Kosovën. Ky rapo
Miratohet ligji për veteranët, LDK ka hallin e FARK-ut Komisioni parlamentar për Arsim sot ka shqyrtuar në parim Projektligjin nr.06/L-093 për mbrojtjen e vlerave të luftës së
Zjarri në Greqi, miratohet propozimi i Veliajt për 50 mijë euro ndihma Tirana solidarizohet plotësisht me Athinën dhe i ofron asaj ndihmë për përballimin e situatës që shkaktoi zjarri apokali
Mes zhurmës dhe tensionit, miratohet ligji për Teatrin Maxhoranca votoi me 75 vota pro, duke miratuar kështu në parim ligjin për Teatrin Kombëtar. Edhe pse protestat jashtë
Miratohet për herë të parë ilaçi me përbërje marijuane Punonjësit e shëndetësisë amerikane miratuan sot (25 qershor) medikamentin e parë me recetë të krijuar nga marijuana, nj
Miratohet leja për një tjetër kullë 21-katëshe në mes të Tiranës Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar në mbledhjen e së mërkurës një leje ndërtimi për një kullë 21 kate mbi tokë d
Miratohet ligji më i ashpër kundër aborteve Shteti amerikan, Ajoua, ka miratuar një nga projektligjet më të ashpra për abortin, duke ndaluar abortet prej momentit k
Miratohet mes ovacionesh statuti i ri në PD Ditën e sotme u votua pa asnjë votë kundër statuti i ri i Partisë Demokratike. 6800 anëtarë me të drejtë vote u thirr