999 rezultate për

miratimit

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor drejt miratimit, sa deputetë kanë votuar ''pro'' deri tani Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të
Ambasada amerikane: Po testohen 3 vaksina, hapi i fundit para miratimit Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka njoftuar për arritjen e një vaksine të suksesshme kundër koronavirusit për
Miratimi i rishikimit të buxhetit, reagon Haradinaj Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e jashtëzakonshme në lexim të dytë kanë miratuar Projektligjin për plotësimin
Rama tha se nuk pyet njeri, vjen reagimi nga SHBA-të pas miratimit të marrëveshjes Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pasi Kuvendi votoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 Qershorit. Në deklaratatë
"KÇK nuk mund të luftojë KÇK", Basha reagon pas miratimit të paketës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas miratimt nga qeveria të paketës ligjore Anti KÇK. Përmes n
Gati për seancë, "hapet" rruga e miratimit të marrëveshjes me Greqinë Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në seancë plenare të parlamentit mbi pro
Ç'po ndodh ndodh me Demarkacionin, heshtje misterioze Koment nga Ervin Shkulaku Kemi një thënie interesante nga populli, të paktën kështu ka ngelur se me siguri do
Protesta para shtëpive të deputetëve pas miratimit të Ligjit për gjuhët Që nga dita e miratimit të Ligjit për gjuhët në Kuvend, deputetët e LSDM-së nuk mund të flenë të qetë për shkak të sulme
U sulmua nga Gruevski, reagon Xhaferi: Sjelljen e tij e vlerësojnë qytetarët Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në një deklaratë për shtyp pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe reagoi në lidhje
Gruevski pas miratimit të shqipes, largohet kokëulur nga Kuvendi (VIDEO) Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pas incidentit në kuvend kur u miratua ligji për gjuhën shqipe u largua nga Ku
VMRO-ja nuk heq dorë nga amandamentet kundër gjuhës shqipe “Kryesi e re, me bindje të njëjta”. Kështu e komentojnë partitë shqiptare qëndrimin e kreut të OBRM-PDUKM-së, Hristjan M
Ligji për gjuhët, partitë nesër në koordinim me Xhaferin Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nesër pritet të mbledh koordinatorët e grupeve parlamentare për të diskutuar për debatin l
Ligji i gjuhëve, Ivanov shkruan 14 faqe kundër miratimit të shqipes Në seancën plenare të Kuvendit, të planifikuar më 29 janar, deputetët duhet përsëri të votojnë për ligjin për përdorimin
Milikije Halimi falënderon Zaevin: U tha, u bë! Pas miratimit me 69 vota pro te Ligjit për Gjuhën Shqipe në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë ka reaguar Kryetar
Xhaferi: Pas miratimit të ligjit seancat edhe në shqip Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi pret që të enjten do të ketë kuorum kur duhet të votohet për Ligjin për gjuhët. Në
AAK do të votojë kundër miratimit të demarkacionit Ahmeti Isufi, shef i Grupit Parlamentar të AAK-së, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se marrëveshja aktuale e demarkacion
Pas miratimit të buxhetit flet Hysni Gucati Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po i bëjnë gati tre muaj pa i gëzuar pensionet e tyre, për shkak të mungesës
Në tentativën e tretë PS voton ligjet e rendit të ditës, PD nuk e lëshon foltoren Pasditen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë rinisi seanca plenare, pasi u ndërpre për të gjashtën herë, dhe kryetari i Par
Rendi i ditës në mbledhjen e qeverisë Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës ku pritet të debatohet dhe miratohet programi i Qeverisë së Republikës së Koso
Hahn sygjeron shtyrjen e miratimit të gjuhës shqipe, ja si përgjigjen partitë shqiptare Gjuha shqipe është kthyer në mollë sherri mes partive shqiptare dhe LSDM-së për vazhdimin e qeverisë edhe pas 100 ditëv