999 rezultate për

miratimi

Ditë e rëndësishme! BE-ja mblidhet nesër për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e nesërme, Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të mblidhen për të diskutuar rreth hapj
Interpelanca urgjente me Lleshajn dhe miratimi i buxhetit, çfarë do të ndodhë sot në Kuvend Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 me një interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, e kërkuar nga një
PD zgjedh kandidatët, emrat që kërkojnë miratimin nga anëtarësia e Pogradecit Demokratët e Pogradecit do të japin mendimin e tyre në lidhje me kandidaturat që do të dalin prej rrethit të tyre për qa
Miratimi i Kodit të ri Zgjedhor, reagon plot ironi Jozefina Topalli Pas shumë reagimesh në lodhje me miratimin në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese të Kodit Zgjedhor, ka reaguar edhe ish-k
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor drejt miratimit, sa deputetë kanë votuar ''pro'' deri tani Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të
Ambasada amerikane: Po testohen 3 vaksina, hapi i fundit para miratimit Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka njoftuar për arritjen e një vaksine të suksesshme kundër koronavirusit për
​Amazon merr miratimin për sistemin e shpërndarjes së dronëve Gjiganti i shitjes me pakicë në internet "Amazon" mori sot miratimin nga rregullatori i aviacionit amerikan për të vazhd
Covid-19, Biden gati ta izolojë vendin sërish Në intervistën e tij të parë pasi mori kandidimin për president, Joe Biden tha se është i gatshëm ta izolojë sërish vend
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Miratimi i rishikimit të buxhetit, reagon Haradinaj Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e jashtëzakonshme në lexim të dytë kanë miratuar Projektligjin për plotësimin
Rama tha se nuk pyet njeri, vjen reagimi nga SHBA-të pas miratimit të marrëveshjes Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pasi Kuvendi votoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 Qershorit. Në deklaratatë
Meta: Kushti i parë, miratimi urgjent i Marrëveshjes së 5 qershorit Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së eurodeputetëve të publikuar nga PE për çështjen e Marrëve
Me miratimin e Rangnick, Milani nis "sulmin" për mesfushorin hungarez Dominik Szoboszalai është objektivi i merkatos për Milanin këtë verë, me kuqezinjtë që kanë nisur negociatat me austriak
Nga miratimi i Reformës Zgjedhore tek zbatimi i asaj në Drejtësi, KE sqaron ç’duhet të përmbushë Shqipëria Komisioni Evropian ka bërë një sqarim mbi debatin për numrin e kushteve para mbajtjes së konferencës së parë ndërqeverit
Meta dekreton dy ligje: Shtyhet pagesa e tatim-fitimit dhe merret huaja nga FMN-ja Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar me shpallje 2 ligje. Meta ka dekretuar ligjin “Për miratimin e aktit norm
FSHF vendos 3 qershorin për rifillimin e sezonit Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u zhvillua një takim mes drejtuesve të këtij institucioni dhe presidentë
Kuvendi mblidhet nesër, dhe në plan të parë është shkarkimi i Metës Nesër në orën 11:00 Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimev
E bujshme nga Spanja: Barcelona merr yllin e Interit! Barcelona po mendon në dy fronte. Klubi katalanas kërkon të mbyllë sezonin dhe t'i japë fund në krye të kampionatit, po
Mblidhet sot KPL: Cili është rendi i ditës Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e sotme në orën 11:00 për miratimin e projekt-aktit për komandimin e
"KÇK nuk mund të luftojë KÇK", Basha reagon pas miratimit të paketës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas miratimt nga qeveria të paketës ligjore Anti KÇK. Përmes n