999 rezultate për

mirat

Rama i nxorri video me filxhan, Kryemadhi i hakërrehet me kërcënime: Duro Edi, duro! Ditëne sotme kryeministri Rama ironizoi keq kryetaren e LSI me anë të një montazhi në video, ku kjo e fundit "sheh" fil
PE miraton rezolutën për Shqipërinë, zbulohet kushti i rëndësishëm për negociatat Komisioni i Jashtëm i PE-së miraton rezolutën për Shqipërinë ku ka ngritur shqetësimin për blerjen e votave, pastrimin
Qeveria miratoi emrat e rrugëve të Shkupit, Grubi: 102 emra historik shqiptarë Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi njoftoi se
KQZ miraton projektin pilot të votimit elektronik, KQZ po zhvillon mbledhje për risitë e zgjedhjeve të 25 Prillit. Në këtë mbledhje u miratua edhe projekti pilot i voti
SHBA miraton vaksinën njëdozëshe Vaksina antiCOVID-19 me një dozë e "Johnson & Johnson" ka marrë miratimin zyrtar nga rregullatori amerikan, duke u bërë
Australia miraton ligj të ri, kërkon që Facebook dhe Google të paguajnë për lajmet Autoritetet australiane kanë përgatitur një projektligj, por siç kanë thënë "rregullimin e tregut" të mediave sociale.
Italia zgjat kufizimet për udhëtimet, zbulohen rregullat e reja të miratuara së fundmi Qeveria italiane ka zgjatur ndalesën për udhëtimet jo të domosdoshme në mes të 20 rajoneve të këtij shteti deri më 27 ma
Rusia nuk ndalet, miraton vaksinën e tretë Rusia nuk ka humbur kohë, por ka miratuar ditën e sotme vaksinën e saj të tretë kundër koronavirusit për përdorim të bre
Wanda Nara: Jini më të mirat në shtrat, gjithçka tjetër e blen ai me kartën e tij (FOTO LAJM) Është një Wanda Nara e dashuruar ajo që i dedikon sulmuesit të PSG Mauro Icardi një dedikim special në Instagram me rast
Qeveria miraton borxhin shtesë për KQZ-në nga buxheti 2021 Qeveria ka miratuar borxhin shtesë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga buxheti 2021. Fondi shtesë i miratuar do
Ndryshime të mëdha në Champions, formati i ri "zvicerian" sot miratohet përfundimisht Sot do të ketë një takim “të largët” midis klubeve të ligave kryesore evropiane dhe UEFA për të diskutuar idenë e preza
Parlamenti miraton vendimin, ja si do të ndahen 140 milionë lekë për partite politike Parlamenti ka miratuar në seancën parlamentare të ditës së sotme Projektvendim “Për shperndarjen e fondeve vjetore parti
"Lumë" me komente raciste, reagon Rashford Marcus Rashford ka reaguar ndaj fyerjeve raciste që i janë drejtuar atij në rrjetet sociale, pas barazimit ndaj Arsenali
"Thatësirë" në Emirates, Arsenal dhe Manchester United ndahen në "paqe" (VIDEO) Arsenal dhe Manchester United janë ndeshur në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës. Ndeshja pati shumë raste nga
Hungaria bëhet vendi i parë në BE që miraton vaksinën kineze antiCOVID Një javë pasi u bë vendi i parë i BE-së që blen vaksinën Sputnik V të Rusisë kundër koronavirusit, Hungaria bëhet sërish
Marrëveshja me Pfizer, Meta dekreton 3 aktet normative Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot 3 aktet normative të qeverisë në kuadër të bisedimeve me kompanitë përkatëse për
Shtyhet afati i aplikimit për Garancinë Sovrane Ministria e Financave dhe Ekonomisë njofton se, ka miratuar shtyrjen e afatit për aplikime në kuadër të skemës së garanc
Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit të prokurorëve në SPAK Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokuro
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
Franca miraton përdorimin e vaksinës nga Moderna Franca ka miratuar përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) të zhvilluar nga kompania farmaceutike am