999 rezultate për

mirĂt

Italia zgjat kufizimet për udhëtimet, zbulohen rregullat e reja të miratuara së fundmi Qeveria italiane ka zgjatur ndalesën për udhëtimet jo të domosdoshme në mes të 20 rajoneve të këtij shteti deri më 27 ma
Rusia nuk ndalet, miraton vaksinën e tretë Rusia nuk ka humbur kohë, por ka miratuar ditën e sotme vaksinën e saj të tretë kundër koronavirusit për përdorim të bre
Wanda Nara: Jini më të mirat në shtrat, gjithçka tjetër e blen ai me kartën e tij (FOTO LAJM) Është një Wanda Nara e dashuruar ajo që i dedikon sulmuesit të PSG Mauro Icardi një dedikim special në Instagram me rast
Qeveria miraton borxhin shtesë për KQZ-në nga buxheti 2021 Qeveria ka miratuar borxhin shtesë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga buxheti 2021. Fondi shtesë i miratuar do
Ndryshime të mëdha në Champions, formati i ri "zvicerian" sot miratohet përfundimisht Sot do të ketë një takim “të largët” midis klubeve të ligave kryesore evropiane dhe UEFA për të diskutuar idenë e preza
Parlamenti miraton vendimin, ja si do të ndahen 140 milionë lekë për partite politike Parlamenti ka miratuar në seancën parlamentare të ditës së sotme Projektvendim “Për shperndarjen e fondeve vjetore parti
"Lumë" me komente raciste, reagon Rashford Marcus Rashford ka reaguar ndaj fyerjeve raciste që i janë drejtuar atij në rrjetet sociale, pas barazimit ndaj Arsenali
"Thatësirë" në Emirates, Arsenal dhe Manchester United ndahen në "paqe" (VIDEO) Arsenal dhe Manchester United janë ndeshur në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës. Ndeshja pati shumë raste nga
Hungaria bëhet vendi i parë në BE që miraton vaksinën kineze antiCOVID Një javë pasi u bë vendi i parë i BE-së që blen vaksinën Sputnik V të Rusisë kundër koronavirusit, Hungaria bëhet sërish
Marrëveshja me Pfizer, Meta dekreton 3 aktet normative Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot 3 aktet normative të qeverisë në kuadër të bisedimeve me kompanitë përkatëse për
Shtyhet afati i aplikimit për Garancinë Sovrane Ministria e Financave dhe Ekonomisë njofton se, ka miratuar shtyrjen e afatit për aplikime në kuadër të skemës së garanc
Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit të prokurorëve në SPAK Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokuro
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
Franca miraton përdorimin e vaksinës nga Moderna Franca ka miratuar përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) të zhvilluar nga kompania farmaceutike am
Lajm i mirë për të sëmurët, miratohet zemra e parë artificiale në Francë Kompania franceze, Carmat SA, ka marrë miratimin për zemrën e parë artificiale. Sipas agjencisë Bloomberg, projekti n
Arteta nuk e përjashton mundësinë e tranferimit të Iscos në "Emirates" Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta nuk e ka mohuar mundësinë që ylli i Real Madridit, Isco të transferohet në "Emirates"
Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Një tjetër vaksinë pret miratimin këtë javë, është 95% efektive Vaksina e zhvilluar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit është 95% efektive, si ato të miratuara tashmë nga Pfiz
Në mbledhjen e 52-të, Qeveria e Kosovës miraton një varg vendimesh Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë
KQZ miraton propozimin e opozitës: Rama nuk mund të japë më koncesione Pasditen e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar propozimin e opozitës në KQZ për ndaluar qeverinë të japë ko