999 rezultate për

mirĂ

OKB: Shkatërrimi i trashëgimisë kulturore në zonat e konfliktit, krim lufte Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara unanimisht e ka miratuar një rezolutë, me të cilën dënohet shkatërrimi i lok
VMRO-DPMNE: Shëndetësia e Maqedonisë ndër më të mirat në rajon dhe Evropë VMRO-DPMNE -ja ka reaguar me shkrim ndaj konferencës së sotme të Jagoda Shahpaska nga LSDM-ja, e cila akuzoi Nikolla Tod
VMRO: Zaevi po miraton agjendën e Ziadin Selës VMRO-ja përmes një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e LSDM-së, Zoran Zaevin, i cili në mënyrë të heshtur po miraton
Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të zvarritet me muaj Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund t
Mbretëresha Elisabet miraton projektligjin për “Brexit” Mbretëresha Elisabet ka miratuar projektligjin e “Brexit”, procedurë e cila hap kështu rrugën kryeministres së Britanis
Nuk ka paqe PS-LSI, deputetët e Metës votojnë kundër shkarkimit të kreut të AMF-së Ka ndodhur ajo që pritej me votimin e kërkesës së Komisionit të Ekonomisë për të shkarkuar Enkelejda Shehin nga posti i
Paloka paralajmëron Ramën: Do dëgjoni shpejt lajme të mira Partia Demokratike ditën e somtme ka mbledhur grupin parlamentar në “çadrën e lirisë” të ngritur në Bulevardin “Dëshmorë
Rusia miraton ligjin për transmetimin e proceseve gjyqësore Duma shtetërore e Rusisë e ka miratuar legjislacionin me të cilin shtohet kufizimi i transmetimeve të drejtprdrejta të p
"Gërdeci" i vrau djalin 8-vjeçar, nëna e tij ka një mesazh për Mimi Kodhelin Sot është 9 vjetori i tregjedisë së Gërdecit dhe pavarësisht viteve që kanë kaluar, familjarët e viktimave enden akoma n
Protesta, a do të negociojë Italia mes palëve? Ja përgjigja e Alfanos Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cuttillo në ditën e 3 të saj vizitoi çadrën e ngritur para kryeministrisë. Sot
Të mirat e gjedhes së dafinës, nga vetitë shëruese tek erëza në gatim Gjethja e dafinës është një bimë me veti të shkëlqyera, që e bëjnë atë të jetë e përdorshme në dietën e përditshme.
Këndoi në dasmën e Argitës, por këngëtarja e preferuar e Berishës nuk refuzon as dasmën e Gregut Këngëtarja tropojane e muzikës popullore Fatmira Breçani ka qenë e fatmirftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin oktapod t
Djali dhe nusja bëjnë nënën për spital: Na hodhi foshnjen në tokë… Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Urën Vajgurore ditën e djeshme ku një 63 vjeçare ka rënë pre e dhunës barbare nga djal
Ermira Mehmeti: Ja pse Maqedonia është e padrejtë me shqiptarët Ish deputetja shqiptare Ermira Mehmeti, në kuadër të protestuesve të VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, ka thënë se ata
Shkon t'i urojë 8 Marsin, pacientja pështyn në surrat kryebashkiaken e Gjirokastrës (FOTO LAJM) Kryetarja e bashkisë Gjirokastër Zamira Rama ditën e sotme është përplasur me një zonjë, paciente në Spitalin e Gjirokas
Ish-Blloku, një nga 7 lagjet më të mira të botës (FOTO LAJM) Arkitekti Stefano Boeri, e ka renditur zonën e ish Bllokut, si një nga 7 lagjet më të mira të metropoleve më të rëndësis
Hungaria miraton ligjin për ndalimin e azilkërkuesve Parlamenti i hungarisë ka miratuar ligjin për ndalimin e të gjithë azilkërkuesve. Sipas ligjit, refugjatët do të mbyl
Miratohen shtesat, ja sa do të rriten pagat në administratën publike Ka përfunduar hartimi i vendimeve për rritjen e pagave për të gjithë punonjësit e administratës shtetërore nga Ministria
Ekstradohet nga Britania "i forti" i Mirditës, ja krimi makabër që kreu në '92 Interpol Tirana bën me dije se ditën e sotme ka ekstraduar “të fortin” e Mirditës, i cili vrau një burrë dhe një grua në
Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike Përzierja unike e vitaminave dhe mineraleve që gjenden në kivi ndihmon kundër sëmundjes së zemrës, goditjes, kancerit, d
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}