miqesore

Publikohen çmimet, FSHF nis shitjen e biletave për miqësoren ndaj Jordanisë Federata Shqiptare e Futbollit, ka nisur nga dita e sotme për shitjen e bilateve online për , në të gjitha tribunat e st
Mavraj debuton me gol në Greqi Mërgim Mavraj ka debutuar me gol në kampionatin grek. Skuadra e tij, Aris ka fituar thellë ndaj PAO Koufalias me rez
Presidenti i këtij shteti luan për 78 minuta kundër Nigerisë Presidenti i Liberisë George Weah, i është rikthyer futbollit në një ndeshje miqësore kundër Nigerisë. Kujtojmë se W
"Tek Argjentina nuk luan nëse nuk paguan para" Vëllai i Paulo Dybala e ka kritikuar ashpër trajnerin në detyrë të Argjentinës, Lionel Scalonin, pasi ylli i Juventusit
Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Italinë Kombëtarja Shqiptare U-21 e mbylli me humbje miqësoren me Italinë. Ndeshja e luajtur në “Sardegna Arena” të qytetit të C
Super miqësore sonte për djemtë shqiptar tek Zvicra Djemtë shqiptar tek Zvicra pritet të kenë një super miqësore sonte ku do të luajnë kundër Anglisë. Pas disfatës me Sp
Gjermania fiton miqësoren ndaj Perusë (VIDEO) Gjermania luajti një ndeshje miqësore me Perunë në stadiumin “Wirsol Rhein-Neckar” të cilën e fitoi 2-1. Vizitorët ng
Javë e fitoreve, goli në minutën e 91 i jep fitoren shqipërisë kundër Islandës Kombëtarja e Shqipërisë U-19 e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani mposhti 1-0 në miqësore Islandën U-19. Ishte pikër
Gol në minutën e fundit, Shqipëria U-19 triumfon ndaj Islandës Kombëtarja U19 e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani mposhti në miqësore Islandën U-19 me rezultatin 1-0 falë golit të s
Çlirohet Panucci: Më kritikuat sikur humbëm 2 finale Botërori Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes ku u shpreh: “Më në fund një fitore
Argjentina shpall listën e lojtarëve për miqësoret, ja vendimi për Messin dhe Icardin Dy sulmuesit e Interit, Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez do të jenë në skuadrën e Argjentinës bashkë me Giovanni Simeon
Barcelona mposht kampionët e Argjentinës në një ndeshje miqësore Barcelona e ka përmbyllur në mënyrën më të mirë sezonin parapërgatitor duke e mundur me rezultat 3-0, Boca Juniors At
Revolucion tek Argjentina, gjithçka fillon me kthimin e Icardit në kombëtare Argjentina do t’ia nisë nga e para, me ndërtimin e një kombëtareje dinjitoze për të ardhmen, pas dështimit në Botërorin
Shaqiri protagonist, ja çfarë ka bërë këtë herë me Liverpoolin (VIDEO) Liverpool ka mposhtur me rezultatin 3-1 Torinon, në miqësoren e fundit para se të fillojë kampionati. Në golin e tret
U dëmtua rëndë në miqësore, kjo është gjendja e Sadikut (FOTO LAJM) Në një postim në faqen e tij zyrtare në “Facebook” Armando Sadiku tregon gjendjen e tij pas operacionit. Ai tregon s
Ozil u largua nga Gjermania, shihni çfarë kanë bërë lojtarët turq në një ndeshje miqësore (FOTO LAJM) Në Turqi duket se janë të gjithë të bindur se largimi i lojtarit Mesut Ozil nga skuadra e Gjermanisë ka qenë për shkak t
VIDEO/ Lautaro Martinez i jep fitoren Interit në Champions kundër Lyon Interi ka mposhtur Lyonin në miqësoren që luhet për International Champions Cup falë një goli të blerjes së kësaj vere
Migjen Basha shënon dhe fiton trofeun e parë me Aris (VIDEO) Mesfushori i Kombëtares, Migjen Basha e ka nisur me gol aventurën te Arisi i Selanikut. 31-vjeçari u aktivizua në minutë
Ozil i jep avantazhin Arsenalit kundër PSG (VIDEO) Janë zhbllokuar shifrat mes Arsenal dhe PSG . Golin e avantazhit për Arsenalin e ka shënuar Ozil në minutën e 13'pas
Sioni turpëron Interin në një ndeshjes miqësore (VIDEO) Interi ka bërë një paraqitje të dobët në miqësoren përballë skuadrës të Sionit. Zviceranët fituan me rezultatin 2-0 p