999 rezultate për

minoritetit

Idrizi në Sarandë: Çamët me status minoriteti Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, shprehet i bindur se popullsia came që jeton në shtet
AK: Ndërhyrja e Athinës precedent unik Aleanca Kuq e Zi ka denoncuar heshtjen e diplomacisë shqiptare pas deklaratës së ministrit të jashtëm të Greqisë, Stavro
Dule: Censusi na dëmtoi Procesi i Censusit përkeqësoi edhe më tej të drejtat e minoritetit grek. Kështu ka deklaruar deputeti Vangjel Dule gjatë
Dule: Në 2011, të drejtat e minoritetit grek nuk u rrespektuan si duhet Kryetari i Partisë Bashkimi për te Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule në përvjetorin e 21 të krijimit të OMONIA-s ka deklar
Greqia: Censusi, të mbrohen të drejtat e minoritetit grek Greqia kërkon që të mbrohen të drejtat e minoritetit grek në Shqipëri përsa i përket procesit të censusit. Zëdhënësi i m
Janinë: Vorio-epiriot, deklarohu grek Ndërkohë që regjistrimi i popullsisë po vazhdon, qyteti më i afërt i Greqisë me Shqipërinë, Janina është gdhirë mëngjesi
Certifikatat, reagon MEGA Partia e re e minoritetit grek MEGA ka reaguar për heqjen e elementit “kombësi” nga çertifikatat. Përmes një deklarate p
Athina: Trajtimi i minoritetit grek, test në rrugën drejt BE-së Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Greke ka reaguar sot për deklaratat e konsullit grek në Korçë dhe debatet e hapura rre
Omonia më e përçarë se kurrë, akuza midis minoritarëve Në përvjetorin e 20-të, organizata greke “Omonia” ka festuar e përçarë festën e themelimit. Një javë më parë, disa nga i
Minoriteti grek themelon partinë e re Mega Krijohet partia MEGA, e vetëdeklaruar si përfaqësuese e minoritetit grek në Shqipëri. Thoma Miço, ish-nënkryetar i Bashk
Dule: Duhen respektuar realisht të drejtat e minoritetit Për Vangjel Dulen, kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut pas ngjarjes në Himarë vërtetohet se është shumë
PLL: Aksidenti, jo problem i minoritetit Partia Lëvizja e Legalitetit ka reaguar sot për aksidentin e ndodhur tre ditë më parë në H
Athina nuk nderhyn ne percarjen e minoritetit Kryetari i Partise per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule dhe kryetari i Organizates Omonia, Vasil Bollano, u priten ne n