999 rezultate për

minoritetit

Vangjel Dule: Pa të drejtat e minoritetit, Shqipëria s’ka rrugë për në BE! "Herët a vonë respektimi i të drejtave të minoriteteve do të bëhet realitet se rrugë tjetër nuk ka" Vangjel Dule shpr
Greqia kërcënon Shqipërinë, mbron të akuzuarin për masakrën e Peshkëpisë Ministria e Jashtme greke ka “kërcënuar” Shqipërinë duke iu adresuar rastit të Fredi Bejlerit, kandidatit të OMONIA-s pë
"Nuk ekziston çështja e minoritetit grek në Shqipëri" Diplomati Shaban Murati ka mohuar të ketë një "çështje të minoritetit grek në Shqipëri", ndryshe nga sa shkruhet në doku
Hapja e negociatave për Shqipërinë, Greqia i kujton marrëveshjet Athina ka reaguar për progres raportin e Komisionit Europian mbi Ballkanin Perëndimor. "Mbështesim zgjerimin, me kush
Greqia "bërtet" për Himarën, Bushati i sfidon në fshatin grek (FOTO LAJM) Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ishte sot në një takim me banorët e fshatit minoritar Derviçan
Greqia kushtëzon integrimin e Shqipërisë me pronat e minoritetit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias paraditen e kësaj të enjteje për televizionin publik grek u shpreh se është gabua
Greqia kërcenon Shqipërinë: Po shkelni të drejtat e minoritetit! Greqia ka reaguar pas protestave të banorëve dhe miratimit të planit rregullues për Himarën. Sipas ministrisë së Pun
Prishja e ndërtimeve pa leje në Dhërmi, vjen reagimi i ashpër i Greqisë Pas prishjes së disa ndërtimeve pa leje në Dhërmi ka reaguar ashpër Ministria e Punëve të Jashtme greke. “Shqipëria p
Për herë të parë asnjë minoritar në Kuvend, shqetësohen grekët Qarqet greke shprehen të shqetësuara për mungesën e përfaqësimit të minoritetit grek në Shqipëri pas zgjedhjeve të 18 qe
Bullgaria i kërkon Shqipërisë njohjen e "minoritetit bullgar" Përfaqësuesit e Bullgarisë në Parlamentin Europian duket se po përpiqen të fusin në axhendën e punimeve të drejtat e kom
Himara acaron marrëdhëniet Tiranë-Athinë, Greqia kërcënon Shqipërinë me integrimin Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë po karakterizohen nga një klimë e ftohtë muajt e fundit me deklarata dhe kundër
Ky është serbi që do të jetë zv.kryeministër i Kosovës Kandidati për kryeministër, Isa Mustafa ka treguar emrat e ministrave të rinj. Në mesin e zv.kryeministrave një post
Rama-Dules: Himara është Shqipëri, jo minoritet Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule thirri në një interpelancë kryeministrin Edi Rama për respektimin e të drejtave të mino
Minoriteti maqedonas: Qeveria shkeli të drejtat tona Minoriteti maqedonas në Shqipëri është shprehur kundër ndarjes së re territoriale-administrative të miratuar në Kuvendin
OMONIA: Edi Rama është nacionalist OMONIA ka reaguar pas ndarjes së re territoriale që u përcaktua në Kuvend. Sipas OMONIA-s, me ndarjen e re, janë shk
Minoritetit grek në Shqipëri i rikthehet pensioni nga Greqia Minoriteti grek që jetojnë në Shqipëri do të marrë sërish pensionet nga Greqia, pasi Qeveria e Athinës ka vendosur të nd
Censusi i Omonia-s, në Shqipëri 286.852 grekë Në Shqipëri numërohen 286.852 persona të cilët i përkasin minoritetit grek. Këto janë të dhënat e censusit të Bashkimit
Aleanca Kuqezi gjobitet me 600 dollarë: Diskriminoi maqedonasit Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi ka gjobitur Aleancën Kuqezi me 60 mijë lekë për shkelje të të drejtave të min
Athina zotohet të mbrojë pronat e grekëve në Shqipëri Ministria e Jashtme greke do të bëjë të pamundurën për të mbrojtur të drejtat e pronësisë të grekëve etnikë në Shqipëri.
Maqedonasit në Shqipëri, të kenë të drejtat e tyre UPDATE - Maqedonasit në Shqipëri duhet që të nxisin çdo përparim të vendit, sepse kjo është në interes të integrimit ev