999 rezultate për

minjve

U infektua nga "Ethet e minjve", ndërron jetë në QSUT 32-vjeçari Një 32 vjeçar nga Erseka i prekur nga ‘Ethet e minjve’ ka ndërruar jetë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’
Shënohet viktima e parë nga "ethet e minjve" në Shqipëri Sëmundja “Ethet e Minjve” ka mbërritur dhe në vendin tonë. Dy raste janë paraqitur deri tani në QSUT, ku është shënuar
Sëmundja e etheve të minjve, shënohet viktima e parë në Kosovë 21-vjeçari nga komuna e Junikut, Fluturim Gaxherri, konsiderohet viktima e parë që ka vdekur nga sëmundja e etheve të mi
Celularë dhe drogë çfarë u gjet në barkun e këtij miu (FOTO LAJM) Drogë dhe celularë u futën fshehurazi brenda një burgu në Angli nëpërmjet minjve të ngordhur. Sendet e sipërpërmend
Metoda perfekte për të larguar minjtë nga shtëpia Nëse ndonjëherë keni pasur minj në shtëpi, me siguri se e dini se sa të bezdisshëm mund të jenë. Pjesa më e keqe e kësaj
Shfrytëzonte bashkëatdhetarët, bie në pranga shqiptari në Itali Agjentët e Skuadrës së Raguzës dhe të stacionit të policisë arrestuan shqiptarin me emrin Auglent Lalollarit, 33 vjeç, i
Zbulohet prania e minjve të ngordhur në fabrikën e mishit në Kosovë (VIDEO) Në një reportazh ekskluziv, i cili u transmetua këtë të premte, nga emisioni “Drejtësia në Kosovë” trajtoi temën e mishi
Mes minjve dhe plehrave, arrestohen prindërit që linin fëmijet në kasolle (FOTO LAJM) Dy prindër janë arrestuar për mbajtjen e tre fëmijëve të tyre në një kasolle prej kompensate për katër vjet. Mona Kir
5-vjeçari jetonte midis minjve dhe plehrave, arrestohen prindërit monstra (FOTO LAJM) Një djalë pesëvjeçar ishte lënë vetëm në një apartament të ndotur dhe një kushte të tmerrshme. Prindërit e djalit, Wi
New York-u pushtohet nga minjtë, 32 milionë dollarë për t'i luftuar Në Grand Concourse të Bronxit në muajin shkurt ishte raportuar për një të vdekur nga “leptospiroza” e ngjitur në urinën
Ilaçi i ri për kancerin e gjirit Njëra ndër format më të shpeshta të kancerit, i cili po bën kërdi në botë është kanceri i gjirit, ndërkaq tani jemi në p
Parisi i shpall “luftë” minjve Bashkia e Parisit ka ndërrmarrë një ndër fushatat më të çuditshme të ndërmmara ndonjëherë, atë të shfarosjes së minjve n
Minjtë "pushtojnë" Old Trafford-in (FOTO LAJM) Manchester United ka një problem serioz me stadiumin "Old Traffod". "Teatri i Ëndrrave" nuk vuan nga tapeti i keq apo ku
Enzima Granzyme-B, shkaku i rrudhave në lëkurë Ekzistenca e enzimës Granzyme-B në trupin tonë bën të mundur që lëkura jonë të rrodhoset më shpejt se sa e atyre që nuk
Shkencëtarët kanë zbuluar ilaçin për sëmundjet e pashërueshme Shkencëtarët kanë arritur të kthejnë qelizat e lëkurës në qeliza amë të njeriut. Teknikën që e provuan fillimisht në min
Po zbulohen shërime të reja të syve Përmes minjve të verbër laboratorikë, duket se shkenctarët po shenojnë hap të madh drejt shërimit të sëmundjeve degjener
Zbulohet ushqimi anti-alergjik Shkencëtarët kanë zbuluar ilaçin për alergji në kikirikë dhe ushqime të tjera që nuk prekin sistemin e imunitetit. “
Varësia ndaj fast food-eve Në një kërkim që është bërë nga shkencëtarët e Institutit Scripps, është vënë re se njerëzit janë po aq të varur pas fas