999 rezultate për

ministrja

16 vite pas bashkëjetesës, kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë (FOTO LAJM) Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, ka qenë në qendër të mediave botërore për shkak të moshës së re, 34 vjeçe si drej
Jep dorëheqjen zv.ministrja e Drejtësisë, nuk mungon falenderimi për Ramën e Gjonajn Zëvendës ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Caka përmes një postim
Haradinaj-Stublla: Dialogu me Serbinë duhet të përfundojë me njohje reciproke Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, të hënën zhvilloi një b
Me maskë sa për propagandë! Maska mendohej se ishte një masë mbrojtëse kundër koronavirusit, por tashmë është kthyer në një mjet të mirëfilltë propa
E RALLË/ Nëna e re pa disa organe sjell në jetë vajzën shëndosh e mirë Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojes Sociale Ogerta Manastirliu, nga materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, ku është hapur
Foli në emër të Ramës, Spiropali i tërheq vëmendjen ministres: Dëgjohesh deri këtu! Ditën e sotme në Kuvend, Kryeministrin Rama e ka zëvëndesuar ministrja Elisa Spiropali. Gjatë seancës Ministrja e Sh
Ministrja Denaj në Berat me lugën bosh të propagandës Nga Namir Lapardhaja Ministrja e Financës dhe e Ekonomisë, znj. Anila Dënaj, ka zhvilluar sot një vizitë në Bashkinë
Situata është kritike, Manastirliu ben gati dy spitale të tjerë COVID Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se qeveria po përgatitet për çdo situatë në varësi të ecurisë së epidemi
Ministrja jep lajmin e bukur në kohë të vështira për Shqipërinë: Jeta triumfon! (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu ka përcjellë një lajm mjaft të bukur në një kohë ku Shqipëria gjendet në al
Të këput shpirtin: Fëmijët i sollën lule për ditëlindje, gruaja vdes në Infektiv Gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 4 persona si pasojë e Covid-19 mes tyre edhe një 49-vjeçare për të cilën Ministrja Oger
A do të izolohemi sërish? Përgjigjet Manastirliu dhe pranon se situata është serioze A do ketë sërish mbyllje të vendit? Pyetja njëmiliondollarëshe që na shqetëson të gjithëve këto ditë të nxehta korri
Zv/ministrja paralajmëron vendosjen e maskave me detyrim: Të mbron deri në 70% Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të m
"Egnatia është greke dhe apokalipsi më elegant se qameti", Balluku rreshton gafat në Kuvend (VIDEO) Ditën e sotme, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mbajti fjalën në Kuvend, ku iu përgjigj akuzav
"Ka të rinj të shtruar rëndë", Manastirliu apel të fortë shqiptarëve ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka bërë apel shqiptarëve që të bëjnë kujdes nga COVID-19 më shumë se kurrë
E shkarkuan nga detyra, ish-zëvëndës ministrja shpall partinë e re feministe me bikini (VIDEO) Ish-zëvendës ministrja e shkarkuar e infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina, duket se e ka rimarrë veten nga shk
Ministrja Balluku: Shumë e vështirë të ndjekësh Edin, ka zbuluar talente! Nuk është hera e parë që kryeministri Edi Rama merr lëvdata nga ministret e tij në detyrë. Ditën e sotme një lëvdatë
Po i ecën ters! Kryeministrja daneze shtyn dasmën për të tretën herë! Kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen, mendoi se ajo më në fund e kishte ndarë datën e dasmës, por iu desh ta sh
Kreu i SHISH, Lleshaj e Gjonaj takohen me Olsjan Çelën Komiteti ministror ka zhvilluar një takim larg medias ku i pranishëm ka qenë dhe kryeprokurori Olsjan Çela. Sipas abc
Paradoksi në Shqipëri: MSH deklaron bizneset që mbetet të mbyllura, por janë të hapura Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha sonte se, heqja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk do të thotë se g
Transporti publik nuk i bindet Ramës, ministrja: Dilni në punë! "E kemi thënë që një nga vendimet, të cilat janë marrë është njohja e 100%, nga 43% që ishte deri para pak ditësh, e shp