999 rezultate për

ministrine

Rriten pensionet, Hoti prezanton planin për Rimëkëmbjen Ekonomike Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për Programin e Rimëkëmbjes, ku do të ndihmohen qytetarët, b
ZYRTARE/ Lleshaj i dorëzon ministrinë e Brendshme Bledi Çuçit Ditën e sotme ka ndodhur zyrtarisht dorëzimi dhe marrja e detyrës si Ministër i Brendshëm nga Bledi Çuçi. Kryeministr
Protestuesit vandalizojnë Ministrinë e Financave (VIDEO) Ky është momenti kur disa protestues thyejnë derën kryesore futen në godinën e Ministrisë së Financave dhe nisën të go
Salianji bën akuzën e fortë dhe kërkon arrestime: Tender korruptiv në Ministrinë e Shëndetësisë Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji ka bërë një denoncim në rrjetin social Facebook ku shkruan se Ministria e Shëndetësisë
Bleu 300 automjete në Ministrinë e Brendshme, gjykata ul dënimin për Gjoko Popovskin Ish-ndihmësi i Ministrit për blerje publike në Ministrinë e Brendshme, Gjoko Popovski është dënuar me 5 vjet burg në ven
E deklaruan se vdiq nga COVID-19, miqtë nxjerrin zbuluar ministrinë: Nuk është e vërtetë! Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë raportoi se 4 pacientë nuk munden t'i mbijetojnë COVID-19. Sipas burimeve zy
Shtyrja me një muaj e shpalljes së fituesit për Milot-fier, aktivistët ironizojnë Ministrinë (VIDEO) Shtyrja me një muaj e shpalljes së firmës fituese për rrugën Milot-Fier është pritur me shumë skepticizëm në vend. Ar
Votohen zëvendësministrat në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kuvendi në Maqedoninë e Veriut mban sot seancën e 13-të, në rend dite të së cilës është propozimi për emërimin e zëvendë
Ç'po ndodh në ministrinë e Brendshme, Lleshaj nguron të firmosë dorëheqjen e Ndrecas Sekretari i përgjithshëm i ministrisë së Brendshme Plarent Ndreca ka dhënë dorëheqjen, teksa kjo shkresë vijon të mbhet
Tetë ministra shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut Bashkimi Demokratik për Integrim më në fund publikoi edhe emrin e ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dhe Administr
Shqiptarët marrin edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut Kryesitë më të larta të LSDM-së dhe BDI-së kanë mbështetur marrëveshjen për formimin e qeverisë së koalicionit dhe kanë
Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, ja si do të ndahen ministritë dhe kush do i drejtojë Pas marrëveshjes LSDM-BDI tashmë po mendohet se si do të ndahen postet ministrore. Mediat maqedonase shkruajnë se LSD
Qeveria LSDM-BDI, kush janë ministrat e rinj Pas arritjes së marrëveshjes, Lidhja Socialdemokratike dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë ndarë edhe ministritë.
Zbulohen ministritë që do t'i drejtojë BDI Pas shpalljes së marrëveshjes për koalicionin qeveritar në Maqedoninë e Veriut janë mësuar dikasteret ministrore që do t
Xhaxhai nxjerr bllof ministrinë: 21-vjeçarja nuk ndërroi jetë nga COVID-19, ja provat Vajza 21-vjeçare nga Gramshi me banim në Tiranë, Amantia Çarçiu, nuk vdiq nga COVID 19. Është kjo deklarata akuzuese që
Statistikat demantojnë BDI-në, statusi i shqiptarëve i cunguar BDI edhe në këtë fushatë parazgjedhore lavdërohet me përmirësimin e pozitës së shqiptarëve në shtet dhe realizimin e Mar
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
Në Ministrinë e Brendshme shënohen 41 të infektuar me koronavirus Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Toni Angellovski në paraqitjen e tij të sotme informoi se në këtë ministr
Qeveri teknike me Bashën? Rama: T'i marrin të gjitha, vetëm drejtimin jo! "Pse duhet të përsërisim një gjë që është bërë dhe nuk ka dhënë rezultat në lehtësimin e dhimbjes së humbjes dhe duhet t
Situata nga Teatri, Rama "blindon" kryeministrinë Teatri Kombëtar u shemb në orët e para të mëngjesit kur shqiptarët akoma po flinin gjumë duke shkaktuar kështu një revol