E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

ministrie

Skandal në Rusi, faqja e ushtrisë poston selfie nudo (FOTO LAJM) Një skandal i vërtetë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në faqen zyrtare të Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë në Inst
Kryeministrja Branbiq merr drejtimin e një ministrie Ministria serbe e Financave do të drejtohet përkohësisht nga kryeministrja e vendit, Ana Brnabiq. Vendimi i Qeverisë ser
Studentët nesër në protestë, shkak mos licencimi nga MSH Studentët e drejtimit të biokimisë do të protestojnë nesër në ora 11.00 para Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo për shka
Tahiri nuk jep shpjegime nëse do të jetë përsëri ministre Ministrja në Detyrë për Dialog, Edita Tahiri ende nuk e di nëse do të vazhdojë të jetë në krye të kësaj ministrie. E
Rreshqitjet e dheut bllokojnë disa rrugë Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se si rezultat i të reshurave të shiut, në disa rrugë nacionale dhe rajonale ka
Kosova kritikon Shqipërinë për Samitin e Diasporës Djë në Tiranë u zhvillua për herë të parë Samiti i Diasporës, ndërsa Kosova ka shpërthyer në kritika ndaj Shqipërisë për
PDK emëron ministrat e rinj Në kuadër të riformatimit të Ekzekutivit, deputetja e Partisë Demokratike, Blerta Deliu-Kodra, është emëruar Ministre e
Terrori në Stamboll/ Ja ku të pyesni për njerëzit tuaj Një reagim ka ardhur nga Ministria e Punëve të Jashtme duke dënuar sulmin kamikaz në Stamboll. “Shprehim ngushëllime
Ja për çfarë e përdor makinën zyrtare zv/ministri i BDI-së (FOTO LAJM) Makina që shihni në foton e mësipërme është makina zyrtare e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve. Ajo është parë në p
Naço me Rama bisedë kokë më kokë gjatë fjalimit të Halimit për 5 majin Në një kohë që deputetët e djathtë në parlament akuzonin qeverinë e majtë për nderimin e Enver Hoxhës, Kryeministri Edi
Sa i kushton një ministrie Festa e 8 marsit Ndonëse do të duhet të ishte një ditë proteste, 8 marsi është kthyer në një festë për të gjitha gratë. Sigurisht nga ky
Mbeten pa punë, tentojnë të vetëdigjen dy persona Dy persona kanë tentuar të vetëdigjen para Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale në Prishtinë. Ata thonë se u ë
Policia shpërthen mjetin e dyshimtë pranë MTI-së Policia e Kosovës ka bërë shpërthimin e kontrolluar të një mjeti të dyshimtë i cili ishte vendosur pranë shkallëve të Ag
Unë nuk kam faj Ministria e Infrastrukturës vitin e kaluar e mbylli me 16 tenderë të anuluar, tre zyrtarë të larguar nga puna për shkelj
Bogdanoviq shpreh urrejtjen ndaj Thaçit Ministria për “Kosovën dhe Metohinë” është një dikaster i ri i qeverisë serbe, ndoshta edhe për këtë stafi i saj ë
Bjellorusi, komplot për rrëzimin e qeverisë Të huajt kanë ngritur komplote për rrëzimin e qeverisë së Bjellorusisë. Këto akuza, u paraqitën mbrëmë, nëpërmjet një de
Kosovo's new government with 16 ministries Kosovo's new government will have 16 ministries, 4 deputy prime ministers, one of them will be from the Serb community.