999 rezultate për

ministria

Shqiptarët po vriten në Greqi, më në fund reagon ministria greke Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar lidhur me vrasjen e 4 shqiptarëve gjatë javëve të fundit në shtetin fqinj. Reag
Studentët lëshojnë ultimatum ndaj Edi Ramës Studentët shqiptarë janë ngritur në protesta kundër Edi Ramës dhe politikës së tij, që vetëm mbledh para nga ata. Sot
4 shqiptarë të vrarë, Ministria e Jashtme ashpërson tonet ndaj Greqisë Pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar në Greqi mbrëmjen e djeshme ka ardhur një reagim i fortë nga Ministria për Evropën d
Irritohen infermierët: Rama na mashtroi, u premtua rritje pagash 20% Edhe infermierët bëjnë pjesë në grupin e profesionistëve që po largohen masivisht nga Shqipëria, duket se qeveria nuk po
Ndotja rrezikon qytetarët në Maqedoni Për shkak të ndotjes së ajrit dhe tejkalimit të pragut të informimit është konfirmuar vlera prej 100 mikrogramëve në met
Qeveria ndalon shitjen e kapsollave pas plagosjes së polices (VIDEO) Qeveria do të ndalojë futjen e kapsollave në vend duke qenë se jemi edhe në prag të festave të fundvitit duke i cilësuar
Ministria jep detaje nga dëmtimi i kufirit Maqedoni-Greqi Përfaqësuesit e pjesës maqedonase të Komisionit kufitar për Sektorin 3 dhe 4, së bashku me përfaqësuesit e ministrive gr
Ministria e Drejtësisë dërgon kërkesën për Gruevskin Ministria e Drejtësisë njofton se e ka dërguar kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruev
Nga sot, të lexosh Dostojevskin në Kuvajt është krim Autoritetet e Kuvajtit censuruan pothuajse njëmijë libra në një festival letrar që nisi të mërkurën, përfshirë edhe vepr
Kosova sfidon Rusinë në Ukrainë Kosova e mbështet Ukrainën si shtet të pavarur e sovran dhe integritet territorial brenda kufijve të saj të njohur ndërk
Xhafajt nuk i ndahet zemra nga ministria e Brendshme, ky është reagimi i tij i fundit Ministri i Punëve të Brendshme ende në detyrë, Fatmir Xhafaj, duket se nuk ndahet dot nga posti i tij edhe pse ka vetëm
90 minuta kokë më kokë, përfundon takimi Rama-Meta Përfundon takimi mes Presidentit Meta dhe Kryeministrit Rama. Takimi, që pasoi mosdekretimin e Sandër Lleshit si mini
Ministria e Jashtme mohon fakti se Dominika ka anuluar njohjen për Kosovën Serbia po vazhdon luftën e saj për të zvogëluar numrin e shteteve të cilat e kanë njohur pavarësinë e Republikës Kosovës
Ministria e Arsimi gati të ndalojë ekskursionet e maturantëve në Shqipëri Ndonëse të shoqëruar edhe nga mësimdhënës, maturantët e Kosovës të cilët nisen drejt Shqipërisë për ekskursione, nuk nda
Ministria e Jashtme e Shqipërisë thërret ambasadoren e Greqisë për vrasjen e Katsifas Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka thirrur ambasadoren e Greqisë që ndodhet në vendin tonë, Eleni Surani. Ajo është
Vrasja e terroristit grek, Ministria e Jashtme helene thërret me urgjencë ambasadoren shqiptare Greqia vijon të mbaj qëndrim të ashpër për vrasjen e terroristit grek nga RENEA ditën e djeshme. Sipas asaj që shkru
Ministria e Jashtme Shqiptare: Zhgënjim për deklaratën zyrtare të Greqisë Ngjarja e rëndë që ndodhi sot në Bularat, Gjirokastër ka shkaktuar një lumë komentesh në Shqipëri dhe Greqi. Deklarat
Vrasja e terroristit grek në Shqipëri, reagon Ministria e Jashtme Greke Ka shkaktuar shumë reagime nga të dyja palët vrasja e terroristit grek, Konstandinos Kacifas. Pikërisht për këtë ngja
Fatmir Xhafaj nuk largohet nga ministria e Brendshme? Fatmir Xhafaj ditën e djeshme ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij si ministër i Brendshëm. Njoftimin për dorëheqjen
Pas 8 orësh, Xhafaj largohet nga Ministria e Brendshme Pas lajmit të bujshëm të dorëheqjes, Xhafaj është larguar nga Ministria e Brendshme. Fiks 8 orë pas lajmërimit, ish-m