999 rezultate për

ministria

Skandali në shkollat fillore, reagon Ministria e Arsimit Një studim kombëtar që po zhvillohet në shkollat e Shqipërisë ka sjellë probleme dhe shqetësime të prindërit. Kjo për
Rritet çmimi i naftës në Kosovë, ministria jep deklaratën qesharake Shfrytëzuesit e naftës dhe karburantëve të saj kohëve të fundit po paguajnë çmim më të lartë. Por, në Departamentin p
Ministria të mos presë Komisionin por të hetojë kompaninë mashtruese turke Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila
Thaçi emëron ambasadorin e Kosovës në Bullgari Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka emëruar Edon Canën si Ambasador të Republikës së Kosovës në Republikën e Bullgarisë
Serbia liron dy ushtarët e Kosovës Dy pjesëtarët e FSK-së nga radhët e komunitetit serb të arrestuar nga Serbia të premten, janë liruar. Ministria e Pu
Serbia nuk ndalet, arreston dy ushtarë të Kosovës Ministria e Punëve të Jashtme thotë se ka marrë informacion se dje pasdite, më datën 17 maj 2018, dy pjesëtarë të FSK-së
Ministria del bllof, edhe këtë vit po shpërndahet testi vlerësimit (FOTO LAJM) Edhe këtë vit në testin e vlerësimit të maturantëve po kopjohet me të madhe. Të gjitha testet janë shpërndarë në rrjete
613 kg kokainë, Ministria e Drejtësisë dorëzon kërkesën për ekstradimin e Çekajt Arbër Çekaj, pronar i kompanisë "Arbri Graden" ku u gjetën 613 kg kokainë, është arrestuar në Gjermani. Çekaj vazhdo
Projektligji i ushtrisë shkon në sirtar të Haradinajt Ministria e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës me 8 ditë vonesë ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës draftligjet për transformi
MPJ ankesë në BE për anulimin nga Serbia të ftesave për deputetët kosovarë Përmes një reagimi ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka ngritur zërin pas anulimit të ftesave për deputetët e Kuve
Ministria e NISMA-s ia lë në dorë projektin milionësh anëtarit të partisë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e ka zgjedhur një anëtar të Nismës Socialdemokrate për koordinato
Sëmundja që kërcënon botën, rikthehet Ebola Dy raste të Ebolës janë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kongos. Këto raste vijnë pas gati 10 muajsh pas p
Shpërbëhen Renxherat e Maqedonisë Ministria e Brendshme së fundmi ka vendosur të mos i përfshijë me Njësitë Speciale Renxheri në planet e saj të ardhshme.
Ministria tregon nëse ka urdhër-arrest për Shaqirin Ministria e Punëve të Brendshme vërteton se nuk ka urdhërarrest aktiv për Xhezair Shaqirin, bashkëpunëtori i ri i siguri
Kosova me rezidencë të re qeveritare Megjithatë, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor e cila është vet inicuese dhe përgjegjëse e vendimit për ndë
Njoftim i rëndësishëm për qytetarët nga Ministria e Infrastrukturës Ministria e Infrastrukturës ka lëshuar një njoftim për qytetarët e Kosovës që janë pjesëmarrës në komunikacionin rrugor,
Kërkuan të dhënat personale, Ministria e Arsimit tërhiqet pas kritikave Ditën e sotme në media u shpërnda me shpejtësi lajmi se MAS ka kërkuar të dhënat personale të prindërve si ID, numri i c
MAS presion nxënësve dhe prindërve: Urgjent, sillni të dhënat personale! Prindërit e nxënësve janë alarmuar pasi fëmijët e tyre kanë kërkuar në shtëpi kartën e identitetit të prindërve. Mës
Kosova paralajmëron mërgimtarët, shikoni si i rezervoni biletat e avionit Në prag të sezonit turistik, dhe gati në kohën kur emigrantëve kthen ne vendet e lindjes, Ministria e Infrastrukturës në
Ministria jep detaje për kosovarët e plagosur në Serbi, tregon ku ndodhen Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës është njoftuar nga Zyra Ndërlidhëse Diplomatike e Republikës së Ko