999 rezultate për

ministri

Negociatat, kryeministri belg jep lajmin e mirë për Shqipërinë Kryeministri i Belgjikës Charles Michel, ka pohuar edhe njeherë fjalët e Kryeministrit Edi Rama se Belgjika e mbështet p
Armatoset rëndë Serbia, merr të tjerë avionë dhe helikopterë Shteti i Bjellorusisë ia ka dhuruar Serbisë katër avionë luftarak “Mig-29”, të cilët pas një remonti do të modernizohen
Na vret Zoti, nuk ankohemi për ty! Shaqoja tallet publikisht me Ramën (FOTO LAJM) Politikanët që tallen me inteligjencën e popullit janë pikërisht ata që e pësojnë prej saj. Duket se kështu i ka ndodhur
Këngëtari shqiptar thirrje kryeministrit: Legalizoni drogën Këngëtari Kastro Zizo i ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” i bëri thirrje kryeministrit Rama të legalizoj përdorim
I pakënaqur nga puna e gazetarëve, Rama jep vetë lajmet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nuk ndalet. Pas hapjes së ERTV, Rama ka ndërmend të ngre një televizion të vertetë. I bindur s
Luftë në Ballkan? Kroacia shpall non grata ministrin serb Çdo ditë e më shumë raportet ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë po përkeqësohen edhe më shumë. E gjithë përplasja ndodhi p
Daçiç për platformën kosovare të dialogut: Ta vendosin në derën e Qeverisë si gazetë ditore Pas Marko Gjuriçit, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm serb, Iivica Daçiç lidhur me platformën e hartuar nga Qeveria e K
Çmenduri! Xhafaj do të blejë fuoristradë 365 milionë lekë (FOTO LAJM) Shteti shqiptar nuk ka para për të rritur ndihmën ekonomike të shqiptarëve por ka para të blejë një fuoristradë plot 365
Çfarë ndodhi mbrëmë kur u takua Tahiri me Stresin (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme në "Zonë e Lirë" ishin të ftuar dy "armiq", Saimir Tahiri dhe Arkimed Lushaj i njohur ndryshe si Stre
Beqaj drejt shkarkimit, ky mund të jetë ministri i ardhshëm Aktakuza e ministrit të Inovacionit, Besim Beqaj në rastin “Pronto”, ka bërë që PDK-ja ta shqyrtojë shkarkimin e tij. N
Zaev: Fokusi të jetë në zgjidhjen e emrit Fokusi është vënë në zgjidhjen e emrit, kurse jo në afatet kohore. Tani është momenti vendimtar që të gjejmë zgjidhje. H
Kush është ministri "i preferuar" me të cilin darkon Tom Doshi I bllokuan hyrjen për në SHBA, por Tom Doshi ruan ende raporte "të mira" me qeverinë. Për Doshin, pavarësisht ngjarje
Mashtrimet e ministrit Gjiknuri me taksën e Rrugës së Kombit! Dje ministria e Ekonomisë, Energjitikës dhe Infrastrukturës, me ministër Damian Gjiknuri, njoftoi se ministri i ka bërë
Vritet ish ministri, sulmuesi i pret fytin me thikë (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Stamboll, nga e cila ka mbetur i vdekur ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Ercan Vura
Ministri i Jashtëm i Luksemburgut i kënaqur me punën e Maqedonisë Nga maji shumë gjëra pozitive do të ndodhin në Maqedoni, kështu ka vlerësuar ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane
Ish-kryeministri francez, kandidat për Bashkinë e Barcelonës Ish-kryeministri i Francës, Manuel Valls po konsideron mundësinë që të kandidojë në zgjedhjet për Bashkinë e Barcelonës,
Rama heq nga ministritë 182 persona, bëhet nami në administratë Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për rishpërndarjen e numrit të punonjësve në njësitë e qeverisjes qëndrore për v
Denoncimi i Berishës: Ose në takimet e kryeministrit, ose ik nga puna Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vetëm pak minuta më parë, faktin se në një takim të ardhshëm të PS, punonjësi
Pacolli kërkon që Bullgaria të mirëpres Kosovën në Samitin e Sofjes Në vijim të vizitës së tij të ngjeshur në Sofje, ministri i jashtëm dhe numri dy i qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli,
Rasti Tanku, dëshmon shoferi personal i Gruevskit Ka vazhduar gjykimi i rastit “Tanku” për blerjen e mercedesit luksoz nga MPB për nevoja të ish kryeministrit Gruevski.