999 rezultate për

ministre

Kryemadhi me plane për "fitoren": Unë Ministre e Brendshme, Basha kryeministër Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e djeshme në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Ajo deklaroi nga
Ministrja e Financave në Kosovë jep dorëheqjen: Do bëhem deputete Hykmete Bajrami është dorëhequr nga detyra e ministres së Financave. Mësohet se edhe kryeministri Avdullah Hoti ka pr
21 shkurti, dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare: Mesazhi i ministres Kushi Dita e sotme, 21 shkurt është caktuar nga UNESCO si Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare dhe kremtohet në të gjitha vendet
Bushati sulmon ministren e Ramës: Inskenim! Dhe njeriun më të duruar e bëjnë vrasës! Mbrëmja e djeshme ka qënë një natë e vështirë për shumë shqiptarë të cilët mbetën të bllokuar për orë të tëra në akset k
Pickoi ministren? Rama në gjyq përballë aktivistes Vetëm pak kohë më parë bëri bujë deklarata e aktivistes së shoqërisë Civile Sevim Arbana, e cila akuzoi kryeministrin se
"22 mijë euro cash në shtëpi", zbardhet pasuria e ministres Elisa Spiropali Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kab
Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë Eugena Tomini është emëruar zv.ministre e Shëndetësisë. Tomini është emëruar nga Qeveria, zëvendës ministrja e katërt.
Si u rrit pasuria e ish-ministres Kumbaro pas përfshirjes në politikë Mirela Kumbaro u zgjodh ministre e Kulturës në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2
Thellohet skandali Juventus-Suarez. zbardhet dëshmia e Ministres Zbardhen detaje të tjera rreth çështjes së shumëpërfolur të testit të italishtes të Luis Suarez për të marrë pasaportën
Arrestohet burri i ish-ministres Besa Shahini (FOTO LAJM) Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate kanë protestuar sot para stacionit të Policisë së Kosovës për shkak të qasjes që
Shkarkohet Rama, sa vota morën Peleshi dhe Xhaçka Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Punonte me traktor, historia e kryeministres që erdhi nga arat dhe u ngjit në majë Trajektorja e Jacinda Ardern, nga lindja deri më sot, është një vijë e drejtë në ngjitje të vazhdueshme, e rrëfyer nga g
Deputeti shqiptar përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë disa replika të ashpra me ministren e Integrimeve Evr
Furtunë në fundvit: Rama zëvendëson Cakajn me Xhaçkën, kthen Peleshin si ministër Mbrojtjeje Pak para fundit të vitit, kryeministri Edi Rama ka bërë dy ndryshime të tjera në qeveri. Nëpërmjet një njoftimi në r
Berisha: Motra e ministres Balluku drejton Vetingun, por ka qenë ngelëse në universitet Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim në rrjetin e tij social Facebook. Deno
Baton Haxhiu: Do zgjidhja Mimi Kodhelin ministre të Brendshme Baton Haxhiu ka komentuar dorëheqjen e Sandër Lleshaj dhe emrin që mund të bëhet ministri i ri i brendshëm. Për Haxhiun,
GJKKO kërkesë Gjonajt: Rishikoni aktin normativ të OFL-së Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj që të
"Të ka keqpërdorur Rama", Maliqi mesazh të fortë për ministren Gjonaj Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka thirrur në interpelancë ditën e sotme ministrën e drejtësisë, Etilda Gjonajn
Pa këmishë dhe reçipeta, kryeministrja finlandeze "ndez" rrjetin (FOTO LAJM) Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka vendosur që këtë herë të thyejë "rregullat" me veshjen e saj duke dalë më "provo
Veliaj zbulon lidhjen e hershme me Olta Xhaçkën: I ngjisja çamçakëz mbi flokë! Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është bërë pjesë e një aktiviteti të gruas socialiste në Tiranë, të titulluar “