999 rezultate për

ministrave

Nisin lëvizjet, Rama bën shkarkimin e parë në qeveri Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot me vendim të Këshillit të Ministrave Kleopatra Maliqin, zëvendësministër
Kjo është përgatitja profesionale e ministrave të rinj Mbrëmë vonë Kuvendi votoi emrat e katër ministrave të rinj në Qeverinë e Zoran Zaevit. Katër ministrat e rinjë vijnë nga
Gazeta greke tregon emrin e ri të Maqedonisë Ndërsa pritej një bisedë telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zaev dhe Tsipras, gazeta greke “Kathi
Arrihet marrëveshja, ky është emri i ri i Maqedonisë “Republika e Maqedonisë Veriore” është një nga propozimet e fundit për emrin në kuadër tëmarrëveshjes së arritur nga tak
Hahn jep detaje nga takimi i ministrave për emrin Komisari evropian për zgjerim, Johannes Hahn vlerëson se takimi i sotëm me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitr
Arrihet marrëveshja për emrin? Raportohet se ministrat për Punë të Jashtme, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov kanë arritur një pajtim për një zgjidhje
Çështja e emrit të Maqedonisë, përfundon në tryezën e ministrave të Brukselit Bisedimet rreth zgjidhjes së çështjes së emrit, pritet të jetë njëra ndër temat kryesore të mbledhjes së nesërme të Kësh
"Rama u pastron halet, kurse gratë e dashnoret e ministrave kapardisen me makina luksoze" Artur Zheji e cilëson mjaft qesharak kryeministrin Rama dhe përpjekjet e tij për të qeverisur, ndërkohë që dashnoret dhe
BDI propozon Arbër Ademin për ministër të Arsimit Nesër pritet që të bëhen publik edhe emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinjë të cilët do të plotësojnë edhe gjithë
A i ka lexuar Haradinaj rreth 80 raporte të zv.ministrave? Rreth 80 zëvendësministra kanë raportuar dje në mëngjes para shefit të Qeverisë, Ramush Haradinaj, për punët që i kanë b
Mosmarrëveshjeve me Greqinë po i vjen fundi Analisti politik Albert Musliu shprehet optimist se kontestit disavjeçarë për emrin që po mban peng integrimin e Maqedon
Rama u bën zborin ministrave, i dërgon në Velipojë për të pastruar plazhin (VIDEO) Mirmëngjesi i kryeministrit Edi Rama për shqiptarët të cilët e ndjekin në Facebook sot ishte i veçantë. Kryeministri
Haradinaj harron se nuk ka fuqi politike, flet për shkarkime ministrash Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka mundur të mbajë sot mbledhjen e paraparë me kabinetin qeveritar. Kjo sepse atij i m
Zbulohet pakti i ministrave me deputetët për të bllokuar hetimet për Tahirin Maxhoranca duket e vendosur për të mos lejuar hetimin e ishministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nga Komisioni i hetimo
Xhaferi bën për Zaevin paralajmërimin e fundit Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka bërë një reagim lidhur me sjelljen e ministrit të Shoqërisë Informative, Damjan M
Xhaferi urdhëron Zaevin: Merr masa ndaj ministrave Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, reagoi për sjelljen e ministrit të Shoqërisë Informative, Damjan Mançevski i cili u
Zaev mbështet takimin e sotëm me ministrin grek, zgjidhja është afër Nga takimi i sotëm në Vjenë i ministrave të Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë pres të bëhet hap përpara në procesin e ne
Haradinaj sonte darkon me homologen serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Maqedoni, pritet të takohet edhe me homologen e tij se
Zaev paralajmëron ikjen e disa ministrave Nga kabineti qeveritar do të largohen disa nga ministrat, por që ende nuk bëhen të ditur emrat e tyre. Se do të ndodhë l
S'ka më pushime jashtë vendit! Rama ua mbledh ministrave të tij Kryeministri Edi Rama dje ka dhënë një lajm të keq për ministrat e qeverisë së tij. Gjatë fjalës së tij para kryebas