999 rezultate për

ministrave

"Hajdutë me damkë", Basha reagim të ashpër ndaj ministrave të rinj Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është ndalur edhe tek emrat e ministrave të rinj të qeverisë Rama.
Ministria e Arsimit reagon për protestën e studentëve REAGIMI I MINISTRISË Në përmbushje të angazhimeve të Qeverisë Shqiptare për plotësimin e kërkesave të studentëve, Min
Ishte mashtrimi i radhës, s'ka viza për Kosovën Premtimi se qytetarët e Kosovës në fund të këtij viti do të mundë të lëvizin pa viza në Zonën Schengen po del të jetë ma
Taulanti nxjerr horllëqet e qeverisë: Rama i kërkonte llogari ministrave për "Like-t" në Facebook Tulant Muka bëri bujë me denoncimet e tij për plagjiaturë të ish-zv.ministrit të Arsimit, Ervin Demo duke e detyruar të
Shkollat 5 ditë pushim, vendimi merret nga Këshilli i Ministrave Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30
A e dini sa e ka rrogën Ilir Meta? Qeveria miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2019 duke ia dërguar Kuvendit për shqyrtim në komisionet përkatëse. Ekz
"Ngrijnë" deklaratat për heqjen e vizave në Kosovë Ministrja Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se duhen siguruar shumica e votave të nevojshme për liberal
Orgji e ministrave me dashnoret? Artan Hoxha: Po u hapen kamerat e Santa Quarantas do ketë spektakël Artan Hoxha ka deklaruar ditën e sotme pas arrestimeve të bujshme disa fakte interesante për Escobarin e Ballkanit, Klem
Hoxha: Deri në dhjetor nuk dihet asgjë për vizat Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka folur rreth procesit të liberalizimit të vizave për Kosovën dhe qyteta
Frankofonët pranojnë kërkesën e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtë
Parashikimi i Dakut për Kosovën Drejtori i Qendrës Kosovare për Diplomaci, Selim Daku, ka komentuar votën kundër të shumë deputetëve të vendeve mike d
Rama u jep "shuplakën" ministrave të tij: Jam shumë i pakënaqur! Prej disa javësh në media u përfol për ndryshime të mëdha në qeveri Rama 2, por në Asamblënë e PS ku priteshin të ndodhn
Për shkak të aksidentit dorëhiqen tre ministra në Bullgari, mësim për shqiptarët Tre ministra bullgarë kanë dhënë dorëheqjen pas aksidentit të një autobusi që shkaktoi vdekjen e 17 personave dhe plagos
Bushati flet për Kosovën para ministrave të BE-së Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin informal të ministrave të punëve të j
Nis samiti i kryeministrave në Durrës, temat që do të diskutohen (VIDEO) Ka nisur Samiti i Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i cili po mbahet në vilën qeveritare të Durrësit. Në takim
Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
Irani i del në mbrojtje Turqisë kundër SHBA-ve Ministri i Jashtëm i Iranit, Xhevad Zarif, ka reaguar ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për të v
Haradinaj i kënaqur me 80 zv.ministrat Pavarësisht kritikave të shumta për raportet skandaloze të zëvendësministrave për “punët” që kanë kryer në 100 ditët e p
Kryeministrja May mbron planin për BREXIT edhe pas dorëheqjes së ministrave Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashk
Ambasadorja e BE-së ua thotë ministrave para syve dështimet në integrimin evropian Qortimit të shefes së Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë i janë nënshtruar të martën anëtarët e kabinetit qeveritar,