999 rezultate për

ministrat

Gjoba të majme e pezullim aktiviteti, e pësojnë 8 biznese në Lezhë Policia e Lezhës ka evidentuar në shkelje të masave të marra me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit 8 subje
Nuk iu bind "shtetit", gjobitet rëndë lokali pasi nuk ndaloi muzikën pas orës 20:00 Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke
Gjykata Administrative i refuzoi të gjitha 101 ankesat e Levicës Gjykata Administrative i refuzoi edhe 23 ankesat e fundit nga Levica, prejse paraprakisht sot të njëjtën e bëri edhe me
Shpërthimi i gazit në Elbasan, arrestohet administratori i firmës Policia e Elbasanit vë në pranga administratorin e firmës ku u plagosën tre punëtorë, si pasojë e shpërthimit të gazit.
Partitë politike dorëzojnë 76 padi ndaj vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Dhjetra padi për vendimet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për refuzimin e ankesave të parashtruara nga partitë poli
Paguan agjencinë për punësim në Gjermani dhe kurs gjuhe, por humb 900 Euro Dritan Malaj tregon, se në Prill të vitit 2019, ka firmosur një kontratë me një kompani punësimi për në Gjermani. Sip
Zgjerohen hetimet për Bylis-Tirana, në FSHF dëshmon edhe administratori i Vllaznisë Pak ditë më parë administratori i Vllaznisë, Suad Lici, akuzonte presidentin e Bylisit, Besnik Kapllanajn, për të cilin
Beqja lëshon perlën: Administrata të bëjë 4 ditë pushim në javë Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare ka propozuar një masë, që sipas ti
Arrestohet administratori i FC Prishtinës Është arrestuar administratori i FC Prishtinës, Bajram Sherifi. Gjithçka ka ndodhur pas ndeshjes Gjilani – Prishtina,
Aktivisti sulmon ministrat: Shkojnë me lekët e shtetit në hotele me 5 yje bashkë me dashnoret Aulon Kalaja ka hedhur akuza të forta mbi kabinetin qeveritar duke i përmendur shpenzimet e luksit për suita në hotele m
Flet administratorja e hotelit ku u vranë dy biznesmenët: Kamerat i kërkoi një polic civil Kamerat e sigurisë së hotelit, ku u krye atentati ndaj biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji (Marku), u hoqën para
Del dokumenti: LSDM dhe Besa do të heqin nga puna 20% të administratorëve (FOTO LAJM) Pas tentimit të LSDM-së të ulë pagat e administratorëve në 14.500 në kohën e pandemisë ,që u parandalua nga BDI,një lajm
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
Pezullimi i emigracionit, Trump merr vendimin drastik Administrata e Presidentit Trump njoftoi se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territor
"Kadri Hazbiu na thirri në zyrë ne katër zv.ministrat", dëshmia e ish-deputetit Publikohen disa nga historitë e panjohura të ndodhura në mes krerëve kryesorë të udhëheqjes së lartë komuniste në Byronë
Infektohen me koronavirus punonjësit e administratës, Bashkia e Tiranës jep urdhërin e rëndësishëm Raste pozitive ndaj koronavirusit kanë rezultar dhe në punonjës të Bashkisë Tiranë. Shumica e rasteve mësohet se janë
Infektohet me koronavirus punonjësja e administratës, bashkia Durrës mbyll dyert Nga rastet e reja me koronavirus në vend, ka rezultuar të jetë rekur dhe një punonjëse në administratën bashkiake. Kë
Kush i vret më mirë bakteret, sapuni apo antibakteriali? Flasin ekspertët Pyetja që kemi shtruar më shpesh gjatë 3 muajve të fundit është nëse antibakteriali i vret mikrobet njësoj si sapuni?!
Deklarata e fortë: Ministrat shqiptarë paguajnë deri në 2 mijë euro për marrëdhënie s*ksuale (VIDEO) Kohët e fundit, jo vetëm në media por kudo po dëgjohet rreth abuzimeve apo ngacmimeve seksuale. Sot, në studion e em
Dalja në pension e punonjësve të administratës, Kuvendi i nis kërkesë Komisionerit Kuvendi i ka kërkuar Komisionerit të Mbikëqyrjes së Shërbimit Civil që të ndiqet me kujdes pjesa e punonjësve të adminis