999 rezultate për

ministra

Infektohen punonjësit, Gjykata Administrative e Apelit mbyll dyert Gjykata Administrative e Apelit, në Tiranë ka mbyllur dyert deri në datë 30 tetor për shkak se disa punonjës janë infekt
Kaloi rrugën me semafor të kuq dhe tentoi të korruptonte policin, e pëson i riu Rrugoret e kryeqytetit kanë arrestuar një person pasi nuk respektoi rregulloren në funksion të planit të veprimit për pa
Luftimet vazhdojnë, Pompeo takon ministrat e Jashtëm të Azerbejxhanit dhe Armenisë Forcat e Azerbajxhanit dhe armenëve vazhduan luftimet në Nagorno-Karabak më 24 tetor, një ditë pasi ministrat e Jashtëm
Ndëshkohen të pabindurit, kaq gjoba u vendosën për mos mbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit Gjatë 24 orëve të fundit policia ka ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbrojtëse.
Policia bën namin me gjoba për mbajtjen e maskës, e pësojnë mbi 800 qytetarë Gjatë 24 orëve të fundit policia ka vendosur 810 masa administrative për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse
Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Mos dilni pa maskë! Sa gjoba u vendosën gjatë 24 orëve të fundit për të pabindurit Gjatë 24 orëve të fundit policia ka vendosur 769 masa administrative për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
"Në administratën shtetërore sot e gjen edhe Zylon, edhe Demkën", Meta thumbon maxhorancën Presidenti Ilir Meta ka ironizuar maxhorancwn teksa ka kujtuar veprën e autorit të njohur Dritëro Agolli në ditën e tij
Ndërhyn Rusia, merr kthesën e papritur lufta Azerbajxhan-Armeni Ministrat e jashtëm nga Armenia dhe Azerbajxhani do të marrin pjesë në bisedimet rreth konfliktit në rajonin e Nagorno-K
Pa asnjë mik e vetëm me një klik, Rama u tregon të rinjve si të punësohen (VIDEO) "Pa asnjë mik, por vetëm me një klik në faqen zyrtare të Departamentit të Administratës Publike..." Kryeministri Edi
Vendimi, kthehen makinat dhe lejet e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit Këshilli i Ministrave ka miratuar aktin normativ që parashikon faljen e të gjitha gjobave të vendosura nga autoritetet s
Dhunimi i fëmijës në çerdhe, administratori kërcënon gazetaren e "Stop" (VIDEO) Emisioni “Stop” ka ndjekur rastin e dhunimit të fëmijës në çerdhe. Gazetarja e emisionit “Stop” ka shkuar tek çerdhja “T
Rama paralajmëron ndryshime të mëdha në PS dhe mund të prekë ministrat Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes që zhvilloi në selinë e PS. Gjatë intervistët
Familjarët e Artan Cukut padisin në gjykatë Policinë e Shtetit Familja e Artan Cukut i ka ngritur padi penale Policisë së Shtetit. Padia është e natyrës Administrative dhe kërkohet dë
Maqedonia e Veriut zgjedh sot zv.ministrat Kuvendi i Maqedonisë ditën e sotme do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Sseanca u planif
Votohen zëvendësministrat në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kuvendi në Maqedoninë e Veriut mban sot seancën e 13-të, në rend dite të së cilës është propozimi për emërimin e zëvendë
Përgjegjësi për pandeminë në administratën e Trumpit: Jemi shumë afër një vaksine anti COVID-19 Moncef Slaoui, kreu i përpjekjes së qeverisë amerikane për të zhvilluar një vaksinë kundër COVID-19, tha se ” jemi shumë
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla