999 rezultate për

minister

Maliqi ironizon Lleshajn: Je një ministër kukull, uroj të mos kesh fatin e Tahirit Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka replikuar nga Kuvendi me deputetin e opozitës Lefter Maliqi, pais ky i fundit e f
"Bratajn do ta bëjnë ministër, ia hodhi Pipos": Aida Shtinos nuk i del inati me mjekët Gazetarja Aida Shtino ka reaguar ndaj vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskave në ambiente të hapura. Edhe më her
Kreshnik Spahiu bën deklaratën e fortë: Rama jep dorëheqjen! Pas kërkesës publike të Presidentit Meta ndaj Rama, që ky i fundit të japë dorëheqjen, një deklaratë e fortë është bërë
Ajo apo Basha, kush do të jetë kryeministër nëse opozita fiton zgjedhjet? Përgjigjet Kryemadhi Kryetarja e LSI-së Monika Krymadhi deklaroi se i qëndron marrëveshjes me Lulzim Bashën. Në emisionin “Kjo Javë” në N
Gjuzi "ngacmon" live Klodiana Shalën: Po të isha ministër, ti do lëvizje me shofer privat Deputeti opozitar Kujtim Gjuzi, komentohet shpesh për ngacmimet e batutat e tij pikante. Ai është kthyer në kryefjalë të
Artan Hoxha hedh fotot mes parcelës me kanabis: Përshëndetje zoti kryeministër Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar në rrjetet sociale foto teksa ndodhet mes parcelave me kanabis në veri të
Lleshaj tregon nëse ka dhënë apo jo dorëheqjen si ministër i Brendshëm Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nuk do të japë dorëheqjen për tu larguar nga qeveria Rama. Duke biseduar me gazet
Rama: Basha kandidat për kryeministër? Shalqi me provë, është i pangrënshëm Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka komentuar platformën e Partisë Demokratike për rimëkëmbjen e ekonomisë e cila baz
Votohen zëvendësministrat në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kuvendi në Maqedoninë e Veriut mban sot seancën e 13-të, në rend dite të së cilës është propozimi për emërimin e zëvendë
Duka letër ramës: Mbani premtimet dhe jepini fund bojkotit Presidenti i FSHF-së Armand Duka i është drejtuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me situatën e nderë të
Basha bën premtimin e madh: Nëse bëhem kryeministër, askush s'merr më tre mandate! Kreu i PD, Lulzim Basha, nënvizoi si pikë të rëndësishme të programit të qeverisjes së tij kufizimin e pushtetit. Mbr
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla
Rama mori në telefon Manjola Cakonin? Basha i ashpër: Është kriminale që një kryeministër të kërcënojë një qytetare (VIDEO) Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë videon e ish-deputetes Grida Duma, e cila ishte në banesën e Manjo
Zëvendës Kryeministër i parë, qeveria ndryshon rregulloren për postin e Grubit Posti i Zëvendës Kryeministrit të parë do të jetë shumë shpejt zyrtar. Kjo pasi gjatë Seancës së sotme të mbajtur në
Bujar Osmani bën betimin, i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut në rolin e ministrit të Jashtëm Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme,
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut deri në mesnatë duhet të votojë qeverinë e re Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën ka vazhduar debatin për votimin e qeverisë së re që do të drejtohet nga Zoran Z
"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Zaev sot dorëzon në Kuvend propozimin për Qeverinë e re, ja kush do jenë ministrat Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot pritet që në Kuvend të dorëzojë propozimin për përbërjen e re qeveritare. Zaev k
Kush janë ministrat e propozuar të Qeverisë së re në Maqedoni? Koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publik emrat e anëtarëve të kabinetit qeveritar. I pari që bëri publ
Tetë ministra shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut Bashkimi Demokratik për Integrim më në fund publikoi edhe emrin e ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dhe Administr