999 rezultate për

minimale

Moti, nesër priten rritje të temperaturave në Maqedoninë e Veriut Rritje të konsiderueshme të temperaturës së ajrit paralajmërojnë meteorologët javën e ardhshme. Moti, sipas paralajmë
Deri në 35°C, si do mbajë sot moti për ata që duan të ikin në plazh Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga temperatura të larta, por priten edhe reshje lokale të shiut. Sot temperatur
COVID-19, besimi në ekonomi nga bizneset dhe konsumatorët bie në nivele minimale historike Goditja që i ka dhënë ekonomisë Covid-19 ka bërë që treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) gjatë tremujorit të dytë të shën
Temperaturat në rritje, por sërish ka moti ka surpriza Vendi ditën e sotme pritet të shoqërohet me reshje të dobëta në disa zona. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajr
Zaev paralajmëron pagë minimale 120% më të lartë në krahasim me vitin 2016 Deri në fund të mandatit, qeveria e re do të rrisë pagën minimale në 20.000 denarë dhe mesatarja do të jetë 34.000 denar
DASH: Shqipëria s’përmbush standardet më minimale në luftën ndaj trafikimit njerëzor Departamenti Amerikan i Shtetit për Monitorimin dhe Luftën e Trafikimit të Qënieve Njerëzore publikoi Raportin Vjetor të
Mos harroni çadrat! Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mje
Mes qershori por sërish reshje shiu, mos e harroni çadrën sot Vendi ynë ditën e sotme do të shoqërohet nga reshje shiu në të gjithë qarqet. Në Shkodër, Dibër dhe Lezhë, reshjet pr
Rikthehen reshjet e shiut, moti nuk po e ndan mendjen Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me shi. Sipas Meteoalb në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Berat, Vlo
Paradite diell e në mesditë shi, si do të mbajë sot moti Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me diell në mëngjes, por pas mesdite priten reshje të dobëta shiu n
Temperaturat mbeten të larta, si fillon kjo javë Ditën e sotme Shqipëria pritet të shoqërohet me vranësira në disa qarqe të vendit. Sipas Meteoalb temperaturat maksim
COVID-19/ Nën masa të rrepta, Greqia i hap plazhet nga e shtuna Dhe pse gjatë pandemisë, Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga e shtuna, 16 maj. Plaz
Rikthehen reshjet, si do të jetë moti në të gjithë vendin Ditën e sotme në vendin tonë priten reshje mesatare në të gjthë territorin. Në qarqet Elbasan dhe Vlorë priten reshje
Reshje shiu në gjithë vendin, si pritet të nisë java Ditën e sotme priten reshje priten reshje të dobëta në të gjthë territorin. Temperaturat: Temperaturat minimale dh
Vranësira por rritje temperaturash, çfarë ndodh sot me motin Sipas MeteoAlb mbetemi edhe ditën e sotme në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të diktojnë kthjellim
Termometri shënon 26⁰C, parashikimi i motit për sot Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot i kthjellët. Në zonat malore temperatura minimale do të shënohet
Po fillon të ndihet pranvera, sot rriten temperaturat Vendi ditën e sotme pritet të karakterizohet nga mot i mirë dhe pa reshje. Ndërkohë temperatura minimale pritet të sh
Nis zyrtarisht pranvera? Rriten temperaturat Vendi ditën e sotme pritet të karakterizohet nga mot i mirë, me pak vranësira. Ndërkohë në qarqet Lezhë, Fier, Berat
MAQEDONI/ Spasovski bën të ditur se kujt i shkurtohet paga, ja vendimi i Qeverisë (VIDEO) “Jemi në test si asnjëherë më pare, bota përjetoi kërcënimin më të madh që pas luftës së dytë botërore. Kemi marrë masa
Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ule