999 rezultate për

miniere

Banorët e Kalimashit sërish në protesta Banorët e Kalimashit priotestuan sërish sot për dhënien me koncesion të minierës. Ata u konfrontuan me policine pasi nuk
Aksidentohet në minierë, vdes minatori Një tjetër minator ka humbur jetën sot si pasojë e një aksidenti në minierën e Cërrujës. Mësohet se 37-vjeçari Shkëlqim
Turqi, policia tenton të arrestojë një fëmijë 10 vjeç Prej disa orësh interneti po ”çmendet” nga një foto e cila tregon një fëmijë që tërhiqet me forcë nga një polic, në Smir
Përfundojnë operacionet e shpëtimit në minierën e Somas Forcat e shpëtimit nxorën sot trupat e dy minatorëve të fundit që kishin mbetur ende të bllokuar në fund të minierës së
Rritet numri i viktimave në Turqi Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore vijojnë kërkimet për gjetjen e të mbijetuarve në minierën e qymyrit ku deri ta
Turqi, 282 viktima nga tragjedia në minierën e qymyrit (FOTO-LAJM) Rritet bilanci i katastrofës që ndodhi të martën në një minierë në perëndim të Turqisë në provincën e Manisas. Ministri
Nishani ngushëllon homologun turk për tragjedinë në minierën e Somas Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdull
Foto nga tragjedia në Turqi, mbi 205 të vdekur nga shpërthimi në minierë (FOTO-VIDEO) UPDATE - Ministri Turk i Energjitikës, Taner Yildiz, në një konference për shtyp deklaroi se numri i minatorëve te vdeku
Thyen rekordin botëror, gjendet gjallë pas 17 vitesh në minierë Pas 17 vitesh gjendet i gjallë, duke i mbijetuar një aksidenti mjaft të rëndë. Kjo histori e cila duket e pabesueshme, i
Arrihet marrëveshja për hapjen e minierës së parë nën ujë Arrihet marrëveshja për të hapur minierën e parë nën det që synon të nxjerrë ar, bakër dhe metale të tjera të çmuara. M
Saraçini në Llojan: Do hapim 300 vende të reja pune duke aktivizuar minierën Miniera në fshatin Llojan të komunës së Likovës do të aktivizohet. Megjithëse kjo minierë qëndron e mbyllur prej 40
Ylli vizitë në minierën e Bulqizës Kreu i Inspektoratit Shtetëror të Punës, z.Dritan Ylli i shoqëruar nga drejtues të tjerë të këtij institucioni, zhvillua
Shembet masivi shkëmbor, plagoset minatori Një 30 vjeçar mbeti i plagosur sot pasi një masiv shkëmbor u shemb në minierën e Bulqizës. Minatori Ismet Hoxha kishte p
200 minatorë mbeten në një minierë ari në Afrikën Jugore (VIDEO) Rreth 200 minatorë kanë ngecur në një minierë të braktisur ari afër qytetit Johannesburg në Afrikën Jugore. Shërbimet
Gjendet trupi i pajetë i të riut në minierën e Lozhanit Një 27-vjeçar mbeti ka humbur jetën në minierën e Lozhanit në Korçë si pasojë e asfiksimit brenda galerisë. Mësohet se
Borussia Dortmund, një minierë ari (FOTO LAJM) Këtë sezon nuk është ajo Borussia Dortmund që mundte në gjysëmfinalet e Champions League Real Madrid dhe prekte finalen
Martanesh, humb jetën tekniku i minierës Një teknik miniere humbi jetën dje në një nga galeritë private në Komunën e Martaneshit. Gani Hani, 54 vjeç, punonte në
Bulqizë, minatorët në grevë urie Rreth 60 minatorë të zonës D të minierës së Bulqizës kanë nisur sot një grevë urie, duke kërkuar rifillimin e punës në
Nëna e tre viktimave: Djemtë futeshin për bukën e gojës në minierë Zia ka pllakosur familjen e Luan Hatollit. Pas vdekjes së kryefamiljarit edhe tre djemtë e tij humbën jetën në një nga g
I jepet lamtumira 5 të rinjve që humbën jetën në minierë (VIDEO) I është dhënë të premten lamtumira e fundit 5 të rinjve që humbën jetën një ditë më parë në minierën e Beragozhdit. Në f