E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet Interit, kuqezinjtë mundin Romën por dëmtohet Ibra (
999 rezultate për

miniere

36 të vdekur nga incidenti në minierën e qymyrit në Rusi Këtë të enjte nga ngjarja që ndodhi në qytetin e Vorkut, ku ndodhi një shpërthim në minierën e qymyrit Severnaja, u rapo
Tragjedi/ Humb jetën një 25-vjeçar në minierën e Bulqizës Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel në minierën e kromit në Bulqizë, ku një punëtor 25-vjeçar ka humbur j
Në minierën e "arit të djallit" (FOTO LAJM) Fotografi italian Luca Catalano Gonzaga gjatë një vizite të zhvilluar në vitin 2014 në Indonezi për 10 ditë me radhë pa
Gjendet diamanti më i madh në botë Në një minierë të diamantit në Botsuana është nxjerrë diamanti më i madh në shekullin e fundit Në deklaratën e firmës
Nuk pajtohej me shitjen e minierës, sindikalisti i vë flakën vetes (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Mongoli, kur gjatë një konference për shtyp, kryetari i sindikatave i ka vënë vete
Vokshi: Rama përgjegjës për mungesën e kushteve të nëntokës Deputetja demokrate Albana Vokshi, me anë të një prononcimi për mediat është ndalur në ngjarjen tragjike në minierën e B
Berisha ngushëllon familjen Llosha Ish-kryeministri sali Berisha ka shprehur ngushëllime për familjen Llosha, duke thënë se kjo është tragjedia e rradhës n
Bie nga lartësia, punëtori 56 vjeçar humb jetën në minierë Një punëtor 56 vjeçar në minierën e Valhenit në Has ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme.
Aksident në minierën e Martaneshit, humb jetën 45 vjeçari Një aksident i ndodhur ditën e sotme në një minierë private në Martanesh, i ka marrë jetën një 45 vjeçari. Ngjarja ka nd
Aksident në minierën e Bulqizës, 1 i vdekur e 1 i plagosur Minierat në vend shkaktojnë të tjerë viktima. Një i vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur n
30 të vdekur në Ukrainë nga shpërthimi në një minierë Një shpërthim i fuqishëm në minierën e qymyrgurit Zasyadko në Donjeckun e kontrolluar nga rebelët pro-rusë, ka marrë të
Zjarri përfshin një minierë në Suedi, bllokohen 150 punëtorë Rreth 150 punëtorë janë bllokuar brenda një miniere në Suedi, e cila është përfshirë nga zjarri sot në orët e mëngjesit
Pukë, nxirret trupi i pajetë i minatorit Update- Pas rreth një ore është nxjerrë trupi i pajetë i minatorit Gjovalin Prengaj, 48 vjeç. Ai humbi jetën
Maqedonia ka zbuluar një minierë ari Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën
Minatorët e "Trepçës" vazhdojnë grevën Mbi 400 minatorë të kombinatit “Trepça”, po vazhdojnë grevën edhe në ditën e dytë, duke kërkuar nga autoritetet kompeten
1 i vdekur dhe 1 i plagosur në një minierë në Has Një person ka humbur jetën e një tjetër ka mbetur i plagosur në një minierë në Has, ndërsa ngjarja dyshohet të jetë aksi
Aksidentohet për vdekje minatori në Bulqizë Një i vdekur dhe një në gjëndje të rëndë është bilanci si pasojë e shkëputjes së masivit të dheut në minierën në Bulqizë
Nis nxjerrja e minatorëve të Trepçës UPDATE - Ka nisur përmes daljes emergjente nxjerrja e minatorëve të ngujuar në rreth 700 metra thellësi, në minierën e T
Vritet një kosovar në Kalimash Një kosovar është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në Kalimash. Sipas informacioneve paraprake bëhet me
Incident në minierë, vdes 30-vjeçari Një 30-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e shembjes së një masivi kromi në sektorin D të minierë së Bulqizës. Mësohet