999 rezultate për

miniere

Shpërthim në minierë, 5 të vdekur dhe mbi 50 të bllokuar në Iran Të paktën 5 minatorë kanë ndërruar jetë dhe mbi 50 të tjerë janë bllokuar pas një shpërthimi në një minierë në Iran.
Shpërthim eksplozivi në minierën e Bulqizës, në pranga autori Një sasi tritoli është vënë në një nga minierat e Kromit në Bulqizë. Burime nga policia bëjnë me dije se sasi eksplo
Neymar "minierë" kartonësh të kuq, dhe më keq se Pepe i Realit Neymar regjistron statistika të tmerrshme sa i përket kartonëve, madje dhe më keq se Pepe i Realit të Madriit. Brazilian
Gjendet i pajetë roja i minierës së Spaçit në Mirditë Ka humbur jetën roja e minierës së Spaçit në Mirditë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se trupi pajetë është
“Lodhej burri në minierë..”, Rama ngacmon gjyshen: Po me ty kur merrej apo…(VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka vazhduar trasmetimet e “Edi Rama TV” dhe sot ishte sot në një familje në Selenicë, ku sapo ish
Shpërthim në një minierë, 8 të vrarë në Ukrainë Një shpërthim ka ndodhur në një minierë thënëgjilli në pjesën perëndimore të Ukrainës, si pasojë e të cilit kanë humbur
Shpërthimi në minierën e Bulqizës, ndërpriten kërkimet për 3 minatorët kinezë Prej 3 ditësh kanë vazhduar kërkimet për 3 minatorët kinez të bllokuar në një minierë Bulqizë. Ditën e shtunë pas nj
Bulqizë, vijojnë kërkimet për 3 minatorët kinezë të bllokuar në minierë Mëngjesin e së dielës kanë rinisur kërkimet për gjetjen e 3 minatorëve të bllokuar në minierën e Bulqizës. Tre minato
Shpërthimi në minierën e Bulqizës, dyshohet për 3 viktima Ditën e sotme, rreth orës 13.30, në Minierën e Kromit në Bulqizë ka ndodhur një shpërthim gazi metan. Mësohet se shp
Shpërthimi në minierë, ministria: Vijon kërkimi për 3 punëtorë Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka reaguar në lidhje me shpërthimin në minierën e Bulqizës ku tre minatorë kinezë k
Shpërthim në minierën e Bulqizës, 3 minatorë kinez të plagosur dhe 3 të ngujuar në galeri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në minierën e Bulqizës ku si pasojë e shpërthimit të gazit të metanit në mi
Aksident në minierën e Martaneshit, punëtori dërgohet me helikopter drejt Tiranës Një aksident i rëndë ka ndodhur në një minierë në Martanesh, ku një pounëtor mësohet të jetë në gjendje të rëndë. Rr
Tre minatorë në Iballë të Pukës shpëtohen me helikopter (FOTO LAJM) Helikopterët dhe pilotët e Forcës Ajrore vijojnë me të njëjtën intesitet të kryejnë operacione shpëtimi nga jugu në veri
Shpërthim në një minierë në Kinë, të paktën pesë të vdekur Të paktën pesë minatorë kanë ndërruar jetë si pasojë e një shpërthimi të gazit në një nga pesë minierat e provincës Hena
Zbulohen dhjetra makina luksi në një minierë, u fshehën për t’i shpëtuar Hitlerit (FOTO LAJM) Nazismi ushqehej me paratë dhe sendet e grumbullluara që grabiteshin me forcë në vendet e pushtuara. Franca për t’u s
Tërmen në një minierë në Poloni, dy të vdekur dhe 6 të zhdukur Dy persona kanë ndërruar jetë dhe gjashtë të tjerë rezultojnë të zhdukurpas një lëkundjeje të fuqsishme që tronditi dje
Rrëshqet dheu në një minierë në Turqi, viktima dhe të bllokuar Një rrëshqitje dheu është bërë shkas për bllokimin e 12 personave që po punonin në një minierë bakri në juglindje të Tur
Shpërthen miniera në Kinë, 15 të vdekur e 18 të zhdukur (FOTO LAJM) Të paktën 15 minatorë janë konfirmuar si të vdekur pas shpërthimit të gazit në një minierë thëngjilli në qytetin jugperë
Vuçiç 'thumbon' Mustafën:"Cilën minierë ke vizituar? Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka komentuar vizitën e sotme të homologut të Isa Mustafa në kombinatin Trepça
Një krijesë parahistorike është gjetur në një minierë në Siberi Një krijesë e çuditshme është gjetur në një minierë në Siberi. Mendohet të jetë një gjitar të paidentifikuar, ai ës