999 rezultate për

miniera

I zuri poshtë guri, nxirren trupat e pajetë të dy minatorëve në Kosovë Trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi janë nxjerrë mbrëmë pas mesnate nga Miniera e Artanës. Pë
Gjermania do të braktisë qymyrin, si burim energjetik Në Gjermani Qeveria qendrore ka rënë dakord me landet që t’i japë fund prodhimit të energjisë nga termocentralet me qymy
Miniera që nxori 2 miliardë dollarë flori brenda vitit 2019 Miniera e Magadanin, në një zonë të largët në lindje të Rusisë, ka nxjerrë më shumë flori brenda një viti se ç’kanë si r
Shembja e godinës së Gjeologji-Miniera nga tërmeti, dëmi shkon 2 milionë euro Dëmtimet që pësoi Fakulteti Gjeologjisë dhe Minierave ishin të rënda, duke u kthyer në simbolin e asaj çfarë shkaktoi të
Shembet miniera e arit, 60 të humbur Një person është vrarë dhe dhjetra të tjerë kanë ngecur nën rrënoja pasi një minierë e paligjshme ari u shemb në Indonez
Mbivendosje në minierat e Bulqizës dhe larje hesapesh mes pronarëve Një seri atentatesh me vrasje të porositura janë kryer përgjatë këtyre viteve, mes biznesmenëve të kromit. E fundit n
Nusja e një drejtori, bllofi i Ramës me studenten ekselente (FOTO & VIDEO) Mëngjesin e sotëm në profilin e Facebook-ut të kryeministri Edi Rama u shpërnda një video ku thuhej se studentja Drijona
Rama tha se u takua me me studentët e Gjeologjikut, reagon ashpër Unioni Studentor Kryeministri Edi Rama deklaroi nëpërmjet Twitterit se “pati një bashkëbisedim të dobishëm për dialogun" me studentët dhe
Si po pasurohen me pudrën “Talk” luftëtarët e ISIS Shtetasit e Bashkimit Europian, të cilët përdorin pudrën “Talk” për fëmijët, po kontribuojnë pa e ditur për pasurimin e
Shpërthen miniera, të paktën 23 të vdekur Të paktën 23 persona kanë humbur jetën në një minierë në Pakistan, pas shpërthimit të gazit metan nën tokë. Ngjarja t
Shembet miniera, 13 të bllokuar Trembëdhjetë minatorë janë bllokuar nën tokë pasi një tërmet shkaktoi shembje në një minierë ari në Afrikë të Jugu. E
Zbuloni ku ndodhet miniera më e madhe e arit në botë Kina ka zyrtarizuar zbulimin e depozitimin më të madh të arit në historinë moderne, pas gjetjes së gati 380 ton ari në n
Qeveria synon zgjidhje politike për “Trepçën” Qeveria nuk po arrin ta zbatojë Ligjin për “Trepçën”, të miratuar në tetor të 2016-s. Në konkursin për anëtarë të Bor
Do të prodhojë ar për dasmën e Princ Harry, rihapet pas 20-vitesh miniera Një minierë ari që përdorej për të prodhuar unaza mbretërore do të rihapet pasi u mbyll për gati 20 vjet. Ari i Uells
Sot vijon gjykimi për "Trust" Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të mbahet seanca e re për lëndën e PSP “Trust”, në të cilën i dyshuari i parë ës
Aksidentet me vdekje në miniera: Përse fajin e ka gjithnjë viktima Dy minatorë humbën jetën vetëm tri javët e fundit në Zonën D të minierës së Bulqizës. Eduard Dama, 20 vjeç, dhe Eris Ket
Mediat britanike: Presidenti i Milanit është mashtrues, nuk ka pasurinë e pretenduar ‘New York Times’ në një artikull ka hulumtuar rreth pasurisë së Li Yonghong, presidentit kinez të Milanit. Sipas tyre
Shifra të frikshme! A e dini sa njerëz kanë humbur jetën në minierat e Bulqizës Ditën e djeshme një djalë i ri ka humbur jetën në minierën e Bulqizës pasi një sasi e madhe gurësh i ka rënë në kokë duk
Aty ku 20-vjeçari humbi jetën, si Rama lavdëroi minierat pesë ditë më parë (VIDEO) 20-vjeçari Eduart Dama humbi jetën sot në galerinë D të minierës së Bulqizës. Por, jo më larg se pesë ditë më parë, v
E FUNDIT/ Vdes në minierat e Bulqizës 30-vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Nga raportimet e para mësohet se një minator ka humbur jetën në minierat