999 rezultate për

mini

Ministri shqiptar shkarkon Rrahim Pacollin nga detyra e konsullit Gjatë ditës së sotme, mediat kanë bërë të ditur se Ministri për Evropën në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, e ka shkar
Tahirin nuk e kam konsideruar rival! Veliaj përgjigjet me spond ndaj ish-ministrit Kryebashkiaku i Tiranës, në garë për një mandat të dytë, Erion Veliaj ka qenë i ftuar mbrëmë në "Debat", në Channel One.
Arsenal mposht minimalisht Watford, rikthehet në zonën Champions (VIDEO) Arsenal ka fituar 1-0 ndaj Watford dhe rikthehet në vendin e katërt që do t’i mundësonte kualifikimin në Champions Leagu
Po i vë minat Teatrit, Rama pikëllohet për zjarrin në Notre Dame de Paris Mbarë bota ka kthyer sytë mbrëmjen e sotme nga Parisi, pas zjarrit fatal që përpiu katedralen shekullore të 'Notre Damit
Ministri jep lajmin e hidhur, Notre Dame mund të mos shpëtojë Ministri i Brendshëm i Francës Christopher Castaner, ka deklaruar se nuk është e sigurt nëse autoritetet e menaxhimit të
Ish-ministrja sërish shtatëzane (FOTO LAJM) Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ishte e ftuar në studion e Ftesë në Pesë, ku ndau emocionet e pritjes së ëmbël
Basha: Nuk synoj karriken e pushtetit për t'u bërë kryeministër Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesm
A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prok
Ish-Kryeministri nxjerr dokumentin, kush e hoqi yllin komunist nga flamuri (DOKUMENT) Ish-Kryeministri, Aleksandër Meksi në një postim të bërë në Facebook, ka treguar sesi u propozua dhe u hoq ylli nga flam
Interi kalon në avantazh përballë Frosinone (VIDEO) Interi ka arritur të gjejë rrrugën e rrjetës me Naiggolan në minutën e 19’. Një gol që i jep qetësi miqve për adminis
Marrëveshja e Prespës kënaqi të dy shtetet Marrëveshja e Prespës është një kompromis i ndershëm, i kënaq interesat kombëtare të të dyja palëve dhe njëherë e përgji
Boja në drejtim të Kryeministrisë, nis pastrimi i murit (VIDEO) Që në orët e para të mëngjesit puntorët kanë shkuar për të pastruar Kryeministrinë nga boja. Pas protestës, godina e
Urinoi në derë të Kryeministrisë, bashkia i çon gjobën PD-së Një skenë jo e hijshme u filmua nga kamerat e televizioneve në protestën e opozitës përpara Kryeministrisë. Bëhet fjalë
Protestuesi urinon tek dera e Ramës (VIDEO) Pamje jo të këndshme kanë ndodhur gjatë protestës së opozitës përballë ndërtesës të kryeministrisë. Kamerat kanë kap
Protestuesit largohen nga kryeministria, nisen drejt Kuvendit Edhe pse u ça kordoni i policisë, situata u qetësua dhe tashmë protestuesit kanë filluar të zhvendosen drejt godinës të
Reagon edhe Ilir Meta, thirrja e tij për protestën Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas tensionimit të situatës midis protestuesëve dhe policisë. Meta bën
Basha kërkon qeveri të përkohshme pa Edi Ramën, ka një thirrje për policët Kryetari i opozitës Lulëzim Basha në fjalëne tij ka kërkuar qeveri tranzicioni pa Edi Ramën dhe shkruarjen në zgjedhjet
Ende pa dalë Basha, protestuesit gjuajnë kryeministrinë Protestuesit e mbledhur para kryeministrisë, kanë hedhur flakadanë ndaj forcave të policisë ndërsa është qëlluar me bojë
Një orë nga protesta, këto janë masat e ndërmarra nga Edi Rama Vetëm një orë përpara nisjes së protestës së opozitës, forca të shumta policie janë vendosur përpara kryeministrisë dhe
Opozita protestë kundër qeverisë, por ku do të jetë sot kryeministri Rama Opozita e Shqipërisë do të organizojë sot në orën 18:00 protestën e radhës kundër qeverisë Rama. Por si në disa prej