999 rezultate për

mini

Haradinaj: Kosovë, urime liberalizimi i vizave! Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se kanë marrë një përgjigje pozitive nga Gjermania për liberal
Zaev: Pas zgjedhjeve do shkarkohen disa ministra të BDI dhe LSDM Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të ketë rikonstruim të qeverisë. Si nysafir në Tv24 Zaev k
PD: Nuk do t'i japim dorën Ramës pa këtë kusht Gjatë takimit me anëtarët e rinj të PD-së në njësinë nr.7 në Tiranë, sekretari i përgjithshëm i selisë blu, Gazmend Bard
Haradinaj tregon gjithçka çfarë ndodhi në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka marrë pjesë një Samitin e Berlinit, ka folur dje për T7 rreth takimit
Gafa e zv.ministres së Arsimit bëhet virale: Çfarë do korrni, do mbillni (VIDEO) Zv.ministrja e Arsimit, Lorena Haxhiu është bërë lëmsh gjatë një fjalimi të fundit publik. E qeshur, ajo është mund
Cilët pozicione paguhen më shumë në Shqipëri, pagat u rritën minimalisht që prej 2014 Sot është 1 Maji, që njihet ndërkombëtarisht si dita e punëtorëve, që i ka fillesat në Çikago në 1886-n dhe më pas në 19
Ajax vazhdon të "mahnisë", mposht minimalisht Tottenham (VIDEO) Ajax vazhdon rrugën drejt finales së madhe duke mposhtur Tottenham 1-0 në Tottenham Stadium. Një rezultat shumë i rë
Ministri nxjerr idenë e tij: Vaji i Palmës nuk është i dëmshëm, gjalpi të vdes I ftuar në Top Talk, në një kohë kur qytetarët ankohen për cilësinë e produkteve që konsumojnë në përditshmërinë e tyre,
Pas eleminimit në Champions, Pjaniç akuzon ashpër Miralem Pjanic në mbrojtje të Massimiliano Allegrit, trajnerit të Juventusit. Mesfushori boshnjak ka dhënë një intervist
Danke Deutschland! Haradinaj jep lajmin e shumëpritur pas takimit të rendësishëm Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se kanë marrë një "Po" të Gjermanisë, sa i përket procesit të liberali
Rama thyen krenarinë dibrane, nuk pranon titullin "Qytetar Nderi" Kryeministri Edi Rama refuzoi titullin "Qytetar Nderi" të dhënë nga Këshilli Bashkiak i Dibrës duke shënuar kështu një s
Delegacioni maqedonas në takim me Merkel Zyrtarët e vendit kanë filluar takimet nga agjenda e ngjeshur e ditës me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikën e
Tragjike, vdes në aksident futbollisti i kombëtares (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit mbrëmjen e djeshme. Futbollisti çek i Alaniasporit, Josef Sural, mbet
Plas në Turqi, ish-kryeministri besnik del kundër Erdoganit Teksa partia e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon të vuajë për humbjet politike e ekonomike pasi nuk arriti t
Deputeti i PS-së "shuplakë" Ramës: Administrata e Kurbinit ‘peshqesh’ për mercenarët Deputeti Gjetan Gjetani i përjashtuar nga grupi i PS-së disa muaj më parë pas kritikave ndaj rendit, ka reaguar sërish n
Kryeministri shkon me biçikletë te mbreti për t'i dhënë lajmin e mirë Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, me biçikletë ka shkuar deri të pallati mbretëror për të njoftuar mbretin Willem Ale
Laçi e mbyll në avantazhin minimal pjesën e parë përballë Partizanit (VIDEO) Laçi ka arritur ta mbyllë pjesën e parë në avantazhin minimal përballë Partizanit të cilit po i prishen planet për sigur
Atletico Madrid fiton minimalisht përballë Valladoilid (VIDEO) Atletico Madrid ka mposhtur me rezultatin 1-0 Valladoilid dhe tani shpreson te humbja e Barcelona-s. Nëse katalanasi
Këta janë liderët që u ftuan nga Merkel dhe Macron Me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit të Francës, Emmanuel Macron, të hënën më 29 prill, liderë
I bllokuan rrugën Ramës, shoqërohen në polici 11 protestues Ditën e sotme kryeministri Rama udhëtoi drejt Elbasanit po ashtu si në Malsine e Madhe edhe në Elbasan ai ëshët pritur m