999 rezultate për

mini

Haradinaj jep një lajm për liberalizimin e vizave Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me ftesë të shefes së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, mori
Haradinaj e thotë hapur: Rama, Thaçi dhe Vuçiç folën për ndarjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë detaje të rendësishme sa i përket marrëveshjes me Serbinë dhe tentativë
Haradinaj: Washingtoni, Berlini, Parisi e BE-ja gabojnë nëse e pranojnë kushtin e Serbisë për taksën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Uashingtoni, Parisi, Berlini dhe BE-ja, gabojnë nëse e pra
Ministrja tregon pse u hoqën gërmat e Teatrit Kombëtar Qeveria Rama nuk prodhon vetëm skandale por edhe butafori me shumicë, ku të gatshëm për t’iu bashkuar pa kompromis sipër
Ministrja tregon si është gjendja e majorit Tanushi Pasditen e sotme ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka vizitoi major Klodian Tanushin, i cili ndodhet i shtruar në RIGA EAS
Mungojnë Salah dhe Firminio, Kloop thërret 19-vjeçarin Liverpool luan sonte ndeshjen e kthimit përballë Barcelonës e vlefshme për gjysmë-finalet e Ligës së Kampionëve. Nde
EKSKLUZIVE/ E vërteta që Xhaçka e fsheh: Si ndodhi incidenti me ushtarakët shqiptarë në Letoni Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar sot se kanë dërguar një grup të posaçëm për të hetuar shkaqet se vdekjes së Nëntetares
Mungojnë Firminio dhe Salah? Suarez: Kanë Xherdan Shaqirin Suarez e ka pranuar se Liverpooli do të vuajë nga mungesat e Firminos dhe Salahut, por ka paralajmëruar shokët e skuadrë
Kryeministri i Letonisë reagon për ushtaren shqiptare që humbi jetën Kryeministri letonez Krišjānis Kariņš shpreh ngushëllimet për humbjen e ushtarakes shqiptare Zarife Hasanaj gj
Kryeministrja serbe shfaqet me bikini (FOTO LAJM) Ana Brnabic, kryeministrja serbe, po fsheh thellë jetën e tij private, veçanërisht sepse ajo publikisht pranoi orientimi
Ish-deputetja e parlamentit Europian apel Ramës: Mos prishni Teatrin Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack, i ka bërë thirrje kryeministrit dhe kryebashkikut Erion Veliaj, që të
Ish-ministri Bushati: Mos ofroni zgjidhje të shekullit XIX Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim parimor në diskutimet për çështjen e
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
Basha: Gazetarët jo vegël propagande në duart e kryeministrit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një mesazh për ditën e lirisë së shtypit ku ka folur për gjendjen e
Del momenti, kur Rama i hidhet në qafë ministrit të Millosheviçit (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duket se ka një simpati të veçantë për dy liderët aktual të Serbisë. Përveç që e
Kartat e reja të ID, Ministria e Brendshme: Aplikoni përpara dhjetorit Për të shmangur radhët e gjata në sportele, zv. ministrja e Brendshmë kërkon nga qytetarët të cilëve u skadon apo i kanë
MAS paralajmëron ndryshime në kodin penal, çdo prind mund të dënohet nëse kryen këtë veprim Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se ka nisur paketa e r
Elisa tregon devotshmëri ndaj Ramës dhe sulmon Haradinajn: Unë s'jam burrë që nxjerr bisedat informale Ishte e pranishme në Samitin në Berlin atje dhe ku u bë biseda për taksën e Kosovës ndaj mallrave serbë, por këtë të enj
EKSKLUZIVE/ Ministrat e qeverisë hije Basha-Kryemadhi: Çfarë flitet korridoreve të partive Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë prezantuar detyrat e qeverisë tranzitore sot duke numëruar një mori detyrash të s
E quajti gënjeshtar, Haradinaj i përgjigjet Ramës Kryeministri Ramush Haradinaj u qëndron sërish deklarimeve të tij se nga Thaçi dhe kryeministri Edi Rama ka pasur "presi