999 rezultate për

mini

Haradinaj: Le ta pushojnë nga puna kunatën time Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur rreth punësimeve familjare gjatë qeverisjes se tij. Në T7, kryeministri Haradi
Bayern Munchen e mbyll në avantazhin minimal pjesën e parë përballë Wender (VIDEO) Robert Lewandowski ka zhbllokuar rezultatin ndaj Werder Bremen në gjysmëfinalen e kupës së Gjermanisë. Sulmuesi pola
Shpallet fajtor, 2 vite burg për ish-ministrin e Kosovës Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtorë ish-ministrin e Shëndetësisë dhe ish-sekretarin e MSH-së, Gani Shaban
Lippi: Mungesa e Chiellinit i kushtoi Juventusit eleminimin nga Champions Marcello Lippi, ish-trajner i Italisë, Juventusit dhe Interit është rikthyer të analizojë edhe një herë atë eliminim dra
Shpërthen gazi në galeri, një i vdekur e një i plagosur në Bulqizë Aksident i rëndë gjatë punës në minierën e Bulqizës. Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.
U fol se bashkëjetonte me vjazën e Linda Ramës, çfarë tha ministri i deleguar i Edi Ramës Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama. Në Opinion, min
Gent Cakaj: Si u takova me Edi Ramën, kush me telefonoi “Nuk kam lexuar asnjë informacion konfidencial në kohën kur kam qenë zëvendës ministër”. Gent Cakaj, tani ministër i
Habit Gent Cakaj: Jam 28 vjeç, kam 14 vite në politikë dhe tre mastera në tre vite Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj thotë se ka 14 vjet përvojë politike dhe ka nisur angazhimin kur ishte në shkol
U përfol se bashkëjeton me vajzën e Ramës, reagon për herë të parë Cakaj Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama. Në Opinion, min
Në këtë datë hapet autostrada Prushtinë-Shkup Është caktuar data për inaugurimin e autostradës Prishtinë – Shkup. Kjo është bërë e ditur sot në mbledhjen e 99’të, të
Ndërron jetë babai i ministrit të Kosovës Sot ka ndërruar jetë babai i Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica. Vdekjen e të atit e ka njoftu
Haradinaj këndon "xhamadanin" me fëmijët (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pritet që jetë mysafirë sot në emisionin “Në kurthin e Piter Panit”. Produce
Balliu: Jeni një shtet karagjoz, Rama është kryeministër i pasur Telenovela korruptive qeveritare e ‘Unazës së Re” ka prodhuar së fundmi një tjetër skandal, i cili është zbuluar sonte g
Qeveria ndryshon ligjin, tokat shtetërore mund të shiten edhe pa ankand Përmes një ndryshimi në Aktin Normativ me fuqinë e ligjit, të miratuar në vitin 2008 për privatizimet, Këshilli i Minist
Haradinaj feston me Veselin në familjen e ministrit Për festën e Pashkëve, Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë ngrënë darkë së bashku në s
Ministria e Punëve të Brendshme: Shënohen incidente në tre qendra votimi (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme zbardhi parregullsi në disa qendra të votimit. Respektivisht dy shkelje ligjore të fotog
Detajet e fundit, në cilin burg jashtë Kosovës ndodhet Leutrim Latifi Disa herë Policia e Kosovës kërkoi ndihmën e qytetarëve për gjetjen e tre personave që konsiderohet të jenë shumë të rre
Mourihno "ironizon" Solskjaer: Eleminimi erdhi prej teje Humbja 3-0 e Manchester United me Barcelonën në Camp Nou, nuk është kapërdirë dot nga Jose Mourihno. I ftuar në emisi
Ish-zv.kryeministrja padit Ramën në Gjykatë, kjo është arsyeja Ish zv.kryeministrja teknike e PD-së Ledina Mandia ka paditur në gjykatë kryeministrin Edi Rama. Ajo për disa muaj,
Helikopterë "Black Hawk" për Forcën Ajrore, finalizohet marrëveshja me amerikanët (FOTO LAJM) Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në