999 rezultate për

minatoreve

Gurët e zunë brenda galerisë, minatori la pas katër fëmijë Minatori i Bulqizës Fiqiri Karaj humbi sot jetën brenda galerisë së minierës. Karaj humbi jetën për shkak se një sasi
Dy minatorët dhe inxhinieri gjetën vdekjen në minierë, reagon Xhaçka Dita e sotme nisi me një lajm shumë të dhimbshëm për humbjen e jetës së dy minatorëve dhe një inxhinieri në minierën e S
Kurti në minutat e fundit të qeverisjes, shkarkon Bordin e rëndësishëm Qeveria në detyrë ka shkarkuar Bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “KRU Mitrovica” dhe ka emëruar Bordin e ri por
I zuri poshtë guri, nxirren trupat e pajetë të dy minatorëve në Kosovë Trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi janë nxjerrë mbrëmë pas mesnate nga Miniera e Artanës. Pë
Greva e minatorëve "kushton" 300 mijë euro Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve gre
Minatorëve nuk u rriten rrogat ndërsa Haradinaj ka 35 këshilltarë Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin
Kërkesat e minatorëve grevistë Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Trepçës”, ka deklaruar se Bordi i “Trepçës” është krej
Sot minatorët e Trepçës kanë marrë një vendim të rëndë për Haradinajn Minatorët e minierës së “Trepçës” kanë hyrë sot në grevë, ku kërkohet rritja e pagave. Ndërrimi i parë i minatorëve n
Përcaktohen vazot për shortin e eliminatoreve të "EURO 2020" Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
Agolli për Cungun: Është mjeshtër i eliminatorëve për ekipet shqiptare Shqiptari i Qarabagut, Ansi Agolli, foli për mikrofonin e RTSH pas ndeshjes, ku tregoi se e priste që do të ishte një nd
Hoti paralajmëron mbështetjen ndaj minatorëve në draftin për Trepçën Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka vlerësuar se draft statuti i Trepçë
U plagos nga mina në minierë, ndërron jetë babai i tre fëmijëve Disa ditë pas ngjarjes ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës një nga pesë minatorët e minierës së Klosit. Viktima ës
Maqedoni, minatorët kërkojnë pjesë nga fitimet e SASA Sindikati i sapoformuar i minierës “SASA” nga Makedonska Kamenicë, i cili funksionon në kuadër të Lidhjes së Sindikatave
Veseli përkujton minatorët që mbrojtën Kosovën nga Millosheviqi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se greva e minatorëve të Trepçës 29 vite më parë ka bërë kthes
Plas sherri në Kuvend, Grida Duma shan keq burrat socialistë Debate të ashpra kanë ndodhur sot në Komisionin e Punës Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë ku po diskutohej drafti për s
Çfarë e mban peng statusin e minatorit? (VIDEO) Për Bulqizën flitet gjithmonë kur humbasin jetën minatorët ose kur në media shfaqen pamjet e fëmijëve që ngarkohen me kr
Kombëtarja e femrave fiton bindshëm në miqësoren ndaj Belgjikës Kombëtarja e femrave ka fituar ndeshjen e sotme miqësore që filloi në orën 14:00, përballë Bullgarisë me rezultatin 2-0.
Minatorët e Trepçës braktisin grevën Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka ka arritur një marrëveshje me minatorët e Minierës së Stantërgut, me të cil
Haradinaj: Trepça duhet të gjallërohet Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, prit sot në takim përfaqësues të Sindikatës së pavarur të Trepçë
STATISTIKA/ Nuk është Ronaldo, golashënuesit më të mirë të eleminatoreve Faza e grupeve për kualifikimet për në Kupën e Botës është afër mbylljes ku ka edhe një ndeshje për t'u luajtur. FIF