999 rezultate për

minat

Renditja e FIFA-s, Kosova ngjitet një pozicion, Shqipëria nuk lëviz Pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-ës dhe miqësoreve të fillim-shtatorit, FIFA ka publikuar paraditen e sotme rendit
Habit aktorja, s’bën seks prej 15 vitesh sepse s’ka rëndësi për të (FOTO LAJM) Aktorja Linda Hamilton s’ka frikë të diskutojë jetën e saj seksuale. Ose mungesën e jetës së saj seksuale do të ishte te
Greqia na rrëmben një tjetër lojtar, zhduket Durmishaj Greqia nuk po kalon një moment të mirë me kombëtaren e tyre, pasi rezultatet janë zhgënyese në ndeshjet eliminatore të k
ZYRTARE/ Mbappe do të mungojë në ndeshjen e 7 shtatorit me Shqipërinë Konfirmohet ajo që te PSG i frikësoheshin më shumë: Kylian Mappe ka pësuar tërheqje në kofshën e majtë, dëmtim që do ta
Përfundojnë ndeshjet eliminatore në Champions, plot surpriza (FOTO LAJM) Kanë përfunduar ndeshjet eliminatore para fazës së grupeve të Champions Leagues. Në sy bie kualifikimi i Ajaxit përba
Lëndohen dy minatorë në Bulqizë, dërgohen me helikopter në Tiranë Ditën e sotme, në zonën e Bulqizës, një burim për Top Channel bënë me dije se, gjatë punimeve në minierën e kromit dy sh
E përplas makineria, vdes minatori Një incident me pasojë vdekjen e minatorit ka ndodhur në fshatin Pishkash, Librazhd. Shtetasi H.Ç, rreth 52 vjeç, ka
Low në spital, mungon në dy ndeshjet eleminatore Gjermania do të përballet me Bjellorusinë dhe Estonin, përkatësisht në datat 8 dhe 11 qershor, për kualifikueset e Europ
Një tjetër titullar do ti mungojë Kosovës për dy ndeshjet eleminatore Kosova me 7 qershor luan kundër Malit të Zi në Podgoricë dhe tri ditë më vonë udhëton në Sofje për tu ndeshur me Bullgar
HISTORIKE/ Arbitri shqiptar do të gjykojë ndeshjen eleminatore në EURO 2020 UEFA gëzon arbitrat shqiptarë. Sektori i Gjyqtarëve në qeverinë e futbollit europian ka njoftuar FSHF-në se do t’i be
"Do djeg vetën", minatorët protestojnë para Kuvendit Minatorët kanë dalë sot duke protestuar para Kuvendit duke kërkuar anulimin e projektligjit që pritet të votohet sot, i
"E sigurte!", kompania amerikane çertifikon kujdesin e AlbChrome për minatorët në Bulqizë Siguria dhe shëndeti në vendin e punës janë faktorë shumë të rëndësishëm, por që fatkeqësisht shpeshherë, nga disa kompa
Euro 2020, Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë (FOTO LAJM) Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përzgjedhur lojtarët që do luajnë në ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Eur
Projektligji/ Pension shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët Rreth 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë do të përfitojnë pension shtesë. Pr/ligji që parashikon këtë trajtim fina
Maddona shfaqet me "një sy" në Eurovision, plasin teoritë mbi Iluminatin (FOTO LAJM) Kur pritet që të shpallen rezultatet e votimit, në skenë ka dalë Madona, e cila nuk ka surprizuar pak me look-un e saj.
Del lista e Iluminatit, kush janë masonët shqiptarë Disa thonë se mund të kenë të drejtë, duke ditur se disa ‘vëllazëri’ në universitetet më të mira në botë kanë arritur të
“Dora e fshehtë” që krijoi Iluminatin Në vitin 2008 një individ me nofkën “Hidden Hand” (Dora e Fshehtë) mbajti një sesion pyetje-përgjigje në forumin e faqes
Minatorët shkojnë të protestojnë te Rama por përfundojnë duke u zënë me njëri-tjetrin Në ditën ndërkombëtare të punës, minatorët janë mbledhur përpara kryeministrisë për të kërkuar miratimin sa më shpejt të
Po i vë minat Teatrit, Rama pikëllohet për zjarrin në Notre Dame de Paris Mbarë bota ka kthyer sytë mbrëmjen e sotme nga Parisi, pas zjarrit fatal që përpiu katedralen shekullore të 'Notre Damit
Kosova nis ndeshjet për EURO 2020 ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për elimi